Snahou všetkých je  vytvorenie moderne fungujúceho oddelenia využívajúceho nielen nové metódy diagnostiky a liečby nervových ochorení, ale aj vytvorenie kvalitného prostredia. "Rekonštrukciou priestorov neurologického oddelenia na 4. poschodí sme zlepšili podmienky na liečbu nielen pre pacientov , ale tiež pre zdravotnícky personál,“ uviedla primárka oddelenia, Zlatica Cifráková.

Konečne necítim bolesť! Natália je šťastná: po 16 rokoch ju lekári zbavili trápenia

Čo všetko zrekonštruovali

Boli vymenené výplňové okenné konštrukcie  a vykonané stavebné a inštalačné úpravy. V lôžkovej časti vznikli tri úplne nové jednoposteľové nadštandardné izby s kúpeľňou. Úpravami prešli aj ostatné izby pre pacientov, spoločné toalety pre mužov a ženy, sprchy, kúpeľňa pre imobilných pacientov a priestory pre personál oddelenia.

V michalovskej nemocnici sa podaril husársky kúsok: Začali robiť nové operácie ruky

Rozvody, dlažba, obklady

Kompletnou rekonštrukciou prešli aj elektrické rozvody. Pribudlo nové signalizačné zariadenie „pacient – sestra“ či madlá na chodbe. Súčasťou stavebných úprav boli aj nové keramické obklady a dlažby. "Realizovali sme výmenu nevyhovujúcich elektroinštalačných rozvodov vrátane vypínačov, zásuviek a svietidiel. Všetky priestory v tejto časti oddelenia dostali nové nátery a maľby. Došlo aj ku kompletnej výmene šatníkov a zariadenia izieb," povedal námestník riaditeľa pre technicko-prevádzkový úsek Branislav Ropek.

Pacienti s diabetickou NOHOU, pozor! Štefana (41) pred amputáciou zachránila táto NOVINKA!

Vlastné zdroje

Rekonštrukciu v hodnote 49-tisíc eur  uskutočnili hlavne prostredníctvom vlastných zamestnancov.  Financie plynuli z vlastných kapitálových výdavkov ako aj z finančných zdrojov bežného účtu nemocnice.

Neurológia

Oddelenie disponuje 34 lôžkami na dvoch poschodiach a ambulantnou zložkou. Pracovisko zabezpečuje pomocné vyšetrenia, poskytuje konziliárne činnosti v rámci odborných poradní a ústavnú pohotovostnú službu. Ročne tu ambulantne vyšetria viac než 17 tisíc ľudí a hospitalizujú asi 1 200 pacientov. Oddelenie ročne zaznamenáva nárast pacientov s akútnou cievnou mozgovou príhodou a cirkulačnými poruchami mozgu. Liečia tu aj epilepsiu, poruchy pamäte či nervosvalové ochorenia. 

Mohlo by vás zaujímať:

VIDEO Poprava pumpárky Jany (†58): Agresívni zlodeji vyvádzali ako zmyslov zbavení!

Tragický požiar v Richnave: V plameňoch zomrela mama a jej štyri deti. Založila oheň zúfala Denisa († 28)?

Zúfalí rodičia: Naša Miška († 20) zomrela, tá, ktorá ju zabila, stále chodí po slobode!