Prípad údajne preveruje protikorupčná jednotka Národnej kriminálnej agentúry. Hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová zásah v škole nepotvrdila, no nevyvrátila informácie, že sa takýmto podnetom zaoberajú. „K ďalšej činnosti sa vyjadrovať nebudeme,”uviedla.

Na funkciu rektora kandidovali dvaja profesori Prešovskej univerzity - súčasný rektor Peter Kónya a dekan filozofickej fakulty Vasil Gluchman. Kto mal ovplyvňovať senátorov, zatiaľ nie je jasné. „Do dnešného dňa neevidujeme oficiálne oznámenie polície v danej veci. Priebeh volieb bol riadený schválenými volebnými komisiami. Tie do dnešného dňa taktiež neevidujú žiaden podnet ani sťažnosť k predmetným voľbám,” uviedla hovorkyňa rektora Anna Polačková.

Dekan Gluchman vylúčil, že by stál za podnetom na políciu. Podľa neho by však malo „ísť o vydieranie kandidátov do senátu a korumpovanie cez výberové konania na ich miesta. Niektorým sa malo naznačiť, že keby kandidovali, tak sa môže stať, že ak by volili nesprávne, tak sa na ich miesto zabudne vypísať výberové konanie.” Zároveň dodal, že policajti u nich na univerzite skutočne boli.

Viacerí oslovení zamestnanci univerzity však uviedli, že Gluchman nepatrí medzi obľúbených medzi kolegami, ktorý vyvíjal často na nich psychický nátlak a po svojom nástupe za dekana prepustil 30-percent zamestnancov.