Biznis s dlhmi

Richard Raši ako dlhoročný primátor neostal Kiskovi nič dlžný. „Pán dosluhujúci prezident dlhodobo zarábal na dlhoch ľudí a preto veľmi dobre vie, ako sa zavádza verejnosť. Robí si však politickú kampaň a neobzerá sa ani doprava, ani doľava,“ uviedol pre Plus JEDEN DEŇ Raši.

Richard Raši ostro zareagoval na slovné útoky prezidenta.
Zdroj: archív

 

Výplaty z pôžičky

 „Fakty sú jasné - v roku 2010 som prevzal mesto s nulou na účte a na výplaty zamestnancov magistrátu sme si museli požičať. Počas môjho primátorovania sme splatili úver za rekonštrukciu Hlavnej, ktorú prezident tak chváli, a vyriešili sme aj miliónové súdne spory z káuz predošlých primátorov. Súčasnému primátorovi sme nechali 17 mil. € v rezervnom fonde,“ vyratúva exprimátor.

Košičania divadielko neodpúšťajú

Raši dodáva, že aj INEKO potvrdilo, že Košice nechali v super finančnej kondícii. „Nový primátor, hoci je vo funkcii už pol roka, len plače a žaluje sa dosluhujúcemu prezidentovi, zastavuje a ruší rozvojové projekty a robí len na svojom PR a dal si schváliť plat vo výške 5300 eur mesačne. Neuvedomuje si, že Košičania sú nároční a na takéto divadielko ani jednému z dvoch pánov, ktorí svojimi fotkami včera zaplavili sociálne siete, neskočia,“ nešetril Kisku i Polačeka Richard Raši.

Požiadali sme o vyjadrenie prezidentskú kanceláriu i košickú radnicu.  Na naše otázky do uzávierky nereagovali.