Van Damme sa objavil u našich východných susedov vlani v decembri, podrobnosti však zahmlieval, až neskôr vyšlo najavo, že ho tam priviedla láska k Ukrajinke Alene Kaverine (36) z Krivého Rohu. Pre Slovákov však táto informácia nebola taká dôležitá ako to, že sa zastavil v Michalovciach cestou na letisko v Poprade.

Viac pekných fotografií nájdete TU ►►►

Michalovčania neverili vlastným očiam

Belgičan, ktorého milujú najmä fanúšikovia bojových umení, potešil svojich priaznivcov v metropole Zemplína, kde sa objavil na radnici. Okrem pózovačiek s primátorom Miroslavom Dufincom sa spomínala aj zaujímavá spolupráca.

"Svetoznámy Jean Claude van Damme navštívil Michalovce. Stretnutie s ním bolo naozaj výnimočné. Keďže tento človek sa venuje šíreniu osvety a propagácii športu a bojových umení, veríme, že jeho najbližšia návšteva bude spojená so zaujímavým projektom, na ktorom už teraz pracujeme," povedal vtedy Dufinec.

VO VIDEU SI POZRITE, ŽE MILENKA HERCA ALENA SA NETAJÍ NÁKLADNÝM ŽIVOTOM

Zaujímalo nás, či sa hviezdny herec už ozval, prípadne či ho michalovskí radní kontaktovali, aby sa mu pripomenuli. Odpoveď mesta zemplínskych milovníkov bojových umení zrejme nepoteší, keďže žiadne správy od Van Damma im neprišli. "Veríme, že iniciatívu a vôľu, ktorú prejavil pán JCVD, zorganizovať zaujímavé športové podujatie sa podarí zrealizovať," znela strohá aktuálna odpoveď hovorkyne Márie Stričkovej.

Zabýva sa niekedy na Zemplíne?

K plánovanej spolupráci mesta Michalovce a hviezdy akčných filmov radnica vlani uviedla: "Chceme vďaka nemu viac spropagovať medzi deťmi bojové umenia. Pripraviť pre ne v rámci spopularizovania nielen bojových umení, ale športu vôbec workshopy a turnaje. Herec je tejto myšlienke naklonený a chce sa v nej angažovať."

Ovsené vločky i whisky

Ostáva len veriť, že majstrovi bojových umení a hrdinovi mnohých akčných filmov pripomenú jeho zhruba 15-minútovú návštevu v Michalovciach aj prísľub, propagačné darčeky, fľašu whisky a ovsené vločky, ktoré si Belgičan odniesol zo Slovenska.

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom ►►►

Anketa
Predpokladáte, že sa herec ozve a splní to, čo Michalovčanom sľúbil?

Prečítajte si tiež: