Napriek mozgovej obrne, ktorou trpí od detstva, mu dôchodok odmietali priznať. „Z dôvodu neodpracovaných rokov s tým, že by mu nemali dôchodok z čoho vyplácať, od nás žiadala poisťovňa doplatiť spätne za 2 roky takmer 4 000 eur,“povedala Jankova mama Marcela.

Pred dvoma týždňami sa dočkali spravodlivosti. „Vďaka médiám sa náš problém posunul na správne miesta a začalo sa konať. Doložili sme vyšetrenia z detstva a Janíkovi priznali invaliditu z mladosti. Zároveň mu spätne vyplatia to, čo mu zo zákona patrí,“ teší sa obetavá mama. S Jankom plánujú menšie výlety, potešiť ho chce aj novým bicyklom. „A keďže miluje lego, vyberieme sa do Legolandu,“ dodala.

Po tom, čo podali odvolanie, prípad nanovo posudzovala iná posudková lekárka. „Prečo bola tá predchádzajúca lekárka arogantná a nevyvinula žiadnu snahu nám poradiť? Prečo nie sú pracovníci na úradoch ochotní pomôcť ľuďom aj bez medializácie?“pýta sa pani Gancarčíková. Sociálnej poisťovni preto poslali podnet na neetický postup posudkovej lekárky. Na výsledok ešte čakajú.

Nový posudok priznal Jankovi 45-percentnú invaliditu.
Nový posudok priznal Jankovi 45-percentnú invaliditu.
Zdroj: autorka

Mohlo by vás zaujímať: