Timea Cseresznyésová z Rožňavy študovala na škole, ktorá má na prvý pohľad od umenia ďaleko. V Prešove navštevovala odbor masmédií. Vo svojom voľnom čase ale vytvára výrobky, ktoré zdobia nejednu krásnu ženu.

FOTO Úžasný úspech mladej Slovenky: Krásnej Simone leží Toskánsko pri nohách!

Jej umenie sa dostalo do povedomia, keď ju oslovili vytvoriť dôležite repliky šperkov. Venuje sa nekomerčnej práci a navštevuje rôzne výstavy.

„Už ako dieťa som mala blízko k rôznym druhom umenia. Rada som kreslila, tvorila kadečo z drôtikov a koráliek a v neposlednom rade som čítala. Tieto veci som mala naozaj rada a je to vlastne to, čomu sa aj v súčasnosti venujem. Čítanie prispelo vo veľkej miere k tomu, že rada píšem. Vždy sa pohybujem vo sfére kreativity. Či už vyrábam, alebo učím vyrábať druhých," hovorí Timea pričom spresnila, že väčšina vecí je dostupná pre kohokoľvek.

Kedysi nosil batožinu, dnes všetkým šéfuje: Ondrej (31) nám prezradil recept na úspech!

Ceny sú priamo úmerné kvalite materiálu.

„Osobne radšej zainvestujem do lepších materiálov, pretože viem, že na tie sa dá spoľahnúť. Ak zlyhá materiál, je to akoby som zlyhala ja sama. Lebo nekvalitný výrobok je mojou vizitkou, nie vizitkou výrobcu materiálu,“ dodáva.

Na otázku jej začiatkov reagovala s úsmevom.

FOTO VNÚTRI Dáma s hranostajom? Nie, to je Evelyn s kunou!

„Začiatky boli vtipné. Najmä fotografie našich výrobkov. Spätne pozerajúc ani netuším, čo bolo amatérskejšie. Ale človek sa učí praxou a ja som dosť náročná. Nemám rada, keď viem, že niečo som mohla urobiť lepšie a len z pohodlnosti to nedotiahla alebo odflákla. To radšej začnem odznova,“ informuje Timea Cseresznyésová.

Vyrobila šperky pre Sisi

Letná sezóna v betliarskom kaštieli v roku 2015 sa niesla v znamení legendárnej princeznej Alžbety, známej aj pod menom Sisi. Múzeum Betliar uskutočnilo výstavu. Na túto udalosť bola vybratá aj dvojníčka známej panovníčky. V úlohe Alžbety sa predstavila Erika Došeková, ktorá zažila aj pravú korunováciu.

FOTO Bankovky mu za slipy nestrkali: Matúš začínal ako striptér, dotiahol to až SEM!

Šperky pre princeznú vyrobila práve Timea. Združenie gemerských remeselníkov jej pomohlo v začiatkoch, keď to bolo takpovediac len hobby.

„Hlavne vďaka tomu sa moje veci stali viditeľnými a spoznala som kopu kreatívnych a talentovaných ľudí. Myslím si, že práve cez nich som sa spoznala aj s Juditou Krajčiovou z Múzea Betliar. Neviem, ako je možné, že práve ja som jej prišla na um. Spomenula mi výrobu korunky na jednej z akcií. Veľmi som tomu neverila. Vážne som to začala brať, keď som došla do Betliara a dohodla sa na detailoch s riaditeľom Júliusom Barczim. Potom sa to zbehlo veľmi rýchlo. Objednala som materiál a na ostatné si pamätám už akoby len v delíriu,“ hodnotí prácu umelkyňa.

Anketa

Páčia sa vám šperky, ktoré vyrobila Timea?

Áno 89% Nie 11%Celkový počet hlasujúcich: 70

Čítajte viac

Slovenky sa búria: Kytica k MDŽ? Dajte nám radšej vyššie platy

FOTO Úder, ktorý nečakali: Kráskam z ringu unikli nahé fotky na internet

FOTO Fanúšikovia preskakujú ploty! Všetci chcú mať selfie so sexi fyzioterapeutkou

FOTO Ivana má unikátnu prácu, ako nikto iný na Slovensku: Nezdupkám ani pred levom!

FOTO Obrovská radosť prišla na Zemplín: Prileteli zvestovatelia jari!

FOTO Jar je konečne tu: Takéto rozkošné mláďatká sa len tak nevidia!

FOTO Tajomstvá detských izieb: Toto si už ani neviete predstaviť!

50 ODTIEŇOV BLOND: Trendom roka 2017 je odlesk do oranžova a ružova