Rasťo Žitný patril pred desiatimi rokmi k najväčším hviezdam televízie Markíza, kde moderoval hlavné správy. V júni 2008 mu však život i sľubnú kariéru zničila tragická havária, pri ktorej zomrel iba 5-ročný Tomáško. Na moderátora sa všetko zosypalo. Za smrť nevinného dieťaťa ho odsúdili na dva roky, nakoniec si však vo väzení odsedel 13 mesiacov. Vtedajšia priateľka a riaditeľka súťaže Miss Slovensko Lucia Hablovičová sa s ním rok po nehode rozišla.

Žitný mal na ceste z Rohožníka vážnu dopravnú nehodu.
Žitný mal na ceste z Rohožníka vážnu dopravnú nehodu.
Zdroj: archív

Po odpykaní trestu Žitný vyskúšal viaceré zamestnania a menil aj bydliská. Pracoval v Taliansku pre charitatívnu organizáciu, neskôr na Slovensku pre spoločnosť, ktorá sa zaoberala distribúciou kávy. Po rokoch trápenia sa však teraz môže Rasťo Žitný konečne usmievať. Šťastie našiel po boku novej ženy a ďaleko od Bratislavy. V apríli sa totiž oženil s plavovlasou Prešovčankou Nicolou (33) a odsťahoval sa za ňou do jej rodného mesta.

Nová pani Žitná je dcéru prešovského podnikateľa Štefana Bosáka, ktorý sa zaoberá svetelnou výzdobou a výrobou vianočných svetelných dekorácií. Exmoderátor sa v novom bydlisku už aj zamestnal. Momentálne pracuje v Prešovskom krajskom múzeu v marketingu.  Fotograf denníka Plus JEDEN DEŇ Žitného minulý týždeň v Prešove odfotil - pri ceste za manželkou, do práce aj na nákupoch.

15.53 h 14. 11. 2018 Prešov: Rasťo pracuje v múzeu na úseku marketingu.
15.53 h 14. 11. 2018 Prešov: Rasťo pracuje v múzeu na úseku marketingu.
Zdroj: Martin Domok

Rasťo na snímkach vyzerá spokojne. Naozaj prežíva šťastné obdobie? „Ďakujem pekne za záujem, ale nehnevajte sa, nechcem sa vyjadrovať k môjmu súkromiu. Už nie som verejne činná osoba,”reagoval exmoderátor, keď sme za ním zašli do múzea. O novej práci či živote na východe Slovenska rozprávať príliš nechcel.

Prezradil aspoň to, ako sa dostal k svojmu terajšiemu zamestnaniu. „Bolo tu voľné pracovné miesto, tak som šiel na pohovor,”povedal. Všetko nasvedčuje tomu, že Rasťo Žitný je naozaj spokojný a televízne kamery či bujaré celebritné večierky mu rozhodne nechýbajú.

VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: