Návštevníci majú možnosť si pozrieť viac ako 700 rastlín z vyše 100 botanických druhov. Medzi mimoriadne zaujímavé patria lišajovec, dendróbium, vanda, cymbídium alebo črievičkovec.

Viac pekných fotografií nájdete TU ►►►

Nútená pauza

„Sme veľmi radi, že po jubilejnom 10. ročníku výstavy, ktorý sme predčasne ukončili z dôvodu pandémie a následnej dvojročnej prestávke, ktorá nasledovala, môžeme návštevníkom ponúknuť jednu z najnavštevovanejších výstav," povedal Pavol Mártonfi riaditeľ Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach.

Anketa
Zvyknete počas prázdnin navštevovať s deťmi alebo vnúčatami výstavy?

Orchidea gigant

O tom, že orchidey sú pastvou pre oči určite nikto nepochybuje. Okrem miniatúrnych jedincov nájdu sa aj také, ktoré v prírode v čase kvitnutia môžu dorasť až do výšky dvoch metrov, napríklad fajus veľkolistý. Práve tento unikát nájdete aj v Košiciach.

V zemi i na strome

Spomínaný druh orchidey pochádza z juhovýchodnej Ázie, Austrálie a tichomorských ostrovov. "Nerastie prichytený na iných rastlinách, ale vyrastá priamo zo zeme. Jeho listy môžu dorastať do dĺžky 30 centimetrov až jeden meter a kvety vyrastajú spolu v súkvetiach v počte 10 až 25 kvetov. Zaujme aj veľkosťou jedného kvetu, ktorý môže dosahovať 7 až 12,5 cm“ uviedla Valéria Kocová, vedúca Oddelenia tropickej a subtropickej flóry BZ.

Spríjemnenie prázdnin

Výstava potrvá do 19. marca a záujemcovia ju môžu navštíviť denne od 9.00 do 17.00 hod. v expozičnom skleníku na Mánesovej 23 v Košiciach.

Vyjadrite svoj názor v komentároch pod článkom ►►►