Linka začne fungovať 25. júna a odlety sú naplánované dvakrát týždenne, vo štvrtok a v nedeľu počas letného letového poriadku (LLP) a v pondelok a piatok počas zimného letového poriadku (ZLP).

Lacná letenka, krátky let

Cena letenky začína na úrovni 19,99 eura. Let potrvá 90 minút. Novinkou, ktorú prepravca ohlásil už pred týždňom je nové spojenie metropoly východu so slnečným Tel Avivom, toto začne 23. júna. Lietať sa bude v pondelok a piatok podľa LLP a stredu a sobotu podľa ZLP. Cena letenky začína na úrovni 34,99 eura. Letecký dopravca takto zareagoval na rastúci dopyt po svojich službách na slovenskom trhu.

Spokojnosť partnerov

„Vďaka pohodlnému letovému poriadku môžu dovolenkári a obchodní cestujúci navštíviť nádherný región Severného Porýnia-Vestfálska. Očakávame stimuláciu cestovného ruchu v obidvoch smeroch, ako aj intenzívne obchodné vzťahy,“ uviedla v súvislosti s najnovšou linkou manažérka komunikácie Wizz Air Sorina Ratz.

Mesto a kraj ušetria

Mesto Košice ani Košický samosprávny kraj sa nebudú nijakým spôsobom finančne podieľať na prevádzkovaní spomínanej linky. Financie poputujú z Krajskej organizácie cestovného ruchu podľa presne stanovených pravidiel a podmienok.

Darčeky pre primátora

Nové letecké spojenie potešilo aj košického primátora Richarda Rašiho. „Sme radi, že spoluprácu, ktorú sme naštartovali v septembri 2013 spustením linky do Londýna sa darí rozvíjať a Wizz Air bude lietať z nášho mesta okrem Anglicka a Izraela, aj do Nemecka. V Košiciach a okolí evidujeme viac než 60 investorov z Nemecka. Som presvedčený, že linka Košice – Kolín bude obrovským prínosom, nielen pre rozvoj cestovného ruchu, ale aj obchodu a zahraničných investícií." Prvý muž Košíc s humorom sebe vlastným poznamenal, že nové letecké spojenia sú darmi k jeho narodeninám a meninám, ktoré oslavoval v nedeľu a v pondelok.

Potenciál východu

Tomáš Jančuš, zástupca výkonného riaditeľa a člen predstavenstva, Letisko Košice vníma spustenie linky do nemeckého Kolína ako významný míľnik nielen pre košické letisko, ale aj pre mesto a východ Slovenska. „Linka zabezpečí kľúčové spojenie pre obchodných a dovolenkových cestujúcich na obidvoch stranách linky. Ďakujem za spoluprácu všetkým partnerom a spoločnosti Wizz Air za dôveru v potenciál nášho regiónu."

O spoločnosti

Wizz Air je najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej a východnej Európe. Prevádzkuje v súčasnosti flotilu 79 Airbusov A320 a A321 pričom ponúka viac ako 500 leteckých spojení z 28 základní a spája 138 destinácií naprieč 40 krajinami. V spoločnosti pracuje viac než 3-tisíc leteckých profesionálov.