Reichelov hotel Gerlach figuroval v jednej z mafiánskych vrážd, za ktoré súdili Mikuláša Černáka. V jeho pivničných priestoroch zavraždil Černák so svojimi kumpánmi bývalého policajta Gustáva Slivenského. Po vražde mu dnes už nebohý Michal Csémi odrezal hlavu od tela.

„Ja nehovorím, že som atómový inžinier. Ale až taký sprostý nie som, aby som také niečo dovolil urobiť u mňa v hoteli a nechal zabiť kamaráta," vravel nám sediac v kaviarni svojho hotela. Tieto jeho slová potvrdzoval vo svojej výpovedi ďalší korunný svedok v procese s Černákom Slavomír Surový, ktorý vypovedal: "Prosil Mikiho, aby nič nerobil a už vôbec nie v jeho hoteli."

Na súde odznela aj príhoda o tom, keď Reichel na druhý deň po čine oklepával spolu s ďalším členom mafiánskej skupiny Imrichom Oláhom omietku v priestore, kde sa vražda odohrala.

 „Prišiel Černák s nejakou blondínou Natáliou. Ja som bol celý zafúľaný a on mi povedal, že pre jedného kok.ta zbúraš celý hotel. Vyhŕkli mi slzy," vypovedal Reichel na procese v prešovskej väznici v roku 2008. Slivenského hlavu s nastoknutou policajnou čiapkou na druhý deň po vražde vystavili na kapotu auta pred obytným domom, kde býval. V roku 1997 Reichel utiekol, v tom čase sa ho totiž pokúsili zavraždiť a hrozilo mu aj stíhanie, bol na neho vydaný zatykač.

V súčasnosti sa vyšportovaný muž s výrazne vyrysovanými mohutnými svalmi živí podnikaním, no dostal sa do problémov s úradmi. Na liste vlastníctva jeho spoločnosti Hotel Gerlach visí plomba od daňového úradu. Štát u tejto firmy okolo eviduje pohľadávku 150-tisíc eur a tak sa ocitla v konkurze. Reichel so svojim spoločníkmi - Stanislavom Chovancom a mamou Jarmilou však nad celým iba krútia hlavou. 

Uplynulý utorok im chceli v dražbe predať lukratívne pozemky v okolí hotela, znalcom ohodnotené na milión eur.  Ako to dopadlo a čo na celú prekvapivú situáciu vraví spomínaná trojica? Čítajte na ďalšej strane >>>