Anketa
Myslíte si, že zlá pandemická situácia v regióne Stropkov súvisí so slabou zaočkovanosťou?

Stropkov je v čiernej zóne covid automatu, reštaurácie a kaviarne sú zatvorené, ostatné prevádzky fungujú v režime očkovaní a prekonaní. Zuzana (43) z Kvetinárstva Orchidea úbytok zákazníkov nepociťuje, ale je šokovaná tým, že iba tak málo ľudí z okresu sa dalo zaočkovať. Nepáči sa jej rozdeľovanie spoločnosti a hádky medzi ľuďmi kvôli názorom na koronu:"Mnohí ľudia sú nezodpovední a preto sme na tom tak zle. Ja sa snažím chrániť pred nákazou."

Člen miestnej občianskej hliadky Peter (52) sa prechádza po uliciach mesta a pomáha nastoľovať poriadok. Jeho kolegovia slúžia aj ako vrátnici na vstupe do mestského úradu a kontrolujú covid pasy a usmerňujú návštevníkov úradu. Peter už covid prekonal, je zaočkovaný. "Mal som koronu, boleli ma kolená. A potom ešte hrozne hrdlo. Ale teploty som nemal. No po tretí raz sa už zaočkovať nedám. Načo, veď aj tak z toho nemám žiadne výhody,"  sťažuje sa nám. Na argument, že očkovanie ho chráni pred ťažkým priebehom ochorenia, iba pokrčí plecami. 

Na stropkovskom cintoríne za pár dní pribudlo niekoľko hrobov. "Ja som zaočkovaná už trikrát. No nechápem mladých ľudí, ktorí majú pridružené ochorenia, že si nedali pichnúť vakcínu, keď je taká možnosť. A pritom majú malé deti. Vraj je to somarina. A pritom ona je učiteľka a on má choré pľúca," krúti hlavou vdova Agáta (7E), ktorá prišla na hrob svojho manžela. Ani ďalšia návštevníčka pietneho miesta nedokáže pochopiť tých, ktorí sa vyhýbajú vakcinácii. "A potom ešte rozširujú nákazu kade-tade," vyhŕkne zo seba bez servítky Anna (82). 

Prečítajte si tiež: