Osud sa s Annou nemazná. Mala niečo po 30-ke, keď jej pri autonehode zahynul manžel. Dokázala sa však pozviechať z krutej rany a začala snívať o lepších dňoch v živote. Pred štyrmi rokmi sa však všetko zmenilo! „Odrazu som začala silno krvácať, v nemocnici ma ratovali na poslednú chvíľu. A potom mi povedali, že mám rakovinu krčka maternice vo štvrtom štádiu,“ spomína na hrozivé okamihy.

Nasledovala séria chemoterapií a dlhá liečba. Pridružili sa však ďalšie zdravotné komplikácie. „Mám problém s únikom moču i so stolicou. Som neustále pod dohľadom kardiológa, neurológa aj ortopéda,“ vymenúva. Kým jej zdravie slúžilo, nikdy sa nezvykla žalovať. Vždy bola pracovitá a sebestačná. Ako kuchárka mala svoju prácu rada.

Kedysi robila kuchárku, dnes je v invalidite.
Kedysi robila kuchárku, dnes je v invalidite.
Zdroj: autor

„Denne sme varili aj tisíc obedov. Rada som išla pomôcť aj inde, aj na fare som občas navarila,“ spomína Anna na dobré časy. Vážna choroba všetko zmenila. Anna stratila príjem, všetky peniaze sa minuli počas liečby. Pri jej zdravotnom stave bolo totiž nemysliteľné, aby si dokázala privyrobiť.

„Musela som si požičať peniaze. Pôžičky som však nestačila splácať, až to dospelo k exekútorovi. Hrozí, že príde o strechu nad hlavou. Zničila ma choroba a teraz by som ešte mala prísť aj o byt?“ pýta sa zúfalá vdova. Dodnes jej sťahujú dlžoby zo skromného invalidného dôchodku. Na živobytie jej tak ostáva pár drobných. V exekúcii ešte musí zaplatiť 3-tisíc eur. Bez pomoci to sama sotva zvládne.

Ako môžete pomôcť?

Plus pre ženy je charitatívny projekt denníka Plus JEDEN DEŇ. Jeho hlavným cieľom je pomáhať ženám a matkám, ktoré sa ocitli v núdzi a bojujú s ťažkým osudom. Charitatívny projekt spravuje občianske združenie Záleží nám, čo je zárukou odovzdania každého získaného centa a prehľadného použitia vašej pomoci.

Pani Anne môžete finančne prispieť aj vy

prostredníctvom portálu www.zalezinam.sk/plusprezeny

Zdroj: archív