Proces na Špecializovanom súde v prípade úkladnej vraždy

Na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici sa dnes začalo ostro sledované pojednávanie v prípade úkladnej vraždy podnikateľa Romana Krajčiho. Vo veci je obžalovaný údajný šéf skupiny takáčovcov Ľubomír Kudlička. Vraždu podnikateľa si mal objednať u šatorovcov.
Zdroj: Karol Farkaš

Banská Bystrica Na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici  sa  začalo ostro sledované pojednávanie v prípade úkladnej vraždy podnikateľa Romana Krajčiho.

Vo veci je obžalovaný údajný šéf skupiny takáčovcov Ľubomír Kudlička. Vraždu podnikateľa si mal objednať u šatorovcov.
K poprave Krajčiho došlo v decembri 2006 v Prievidzi, keď na dvore rodinného domu vystupoval z auta. Vrahovia naňho strieľali zo samopalov. Deväť nábojov zasiahlo telo, ďalších päť hlavu a do čela ešte dostal tzv. ranu istoty. Počas  prvého dňa  vypovedali  príbuzní zavraždeného podnikateľa. Ako prvá predstúpila Krajčiho mama, potom družka zavraždeného podnikateľa. „Mrzí ma, čo sa stalo, ale ja nie som ten, kto stal za likvidáciou Romana Krajčiho,“ vyhlásil Kudlička.

Senica má výpadok na daniach 170 000 eur

Vzhľadom na tento výpadok mestské zastupiteľstvo neodporučilo poskytovanie dotácií z Fondu Pro Senica v celkovej výške 140 000 eur.
Zdroj: archív mesta

Senica Mesto Senica zaznamenalo výpadok v podielových daniach v mesiacoch apríl, máj a jún v celkovej výške 170 000 eur.

Aj vzhľadom na tento výpadok mestské zastupiteľstvo neodporučilo poskytovanie dotácií z Fondu Pro Senica v celkovej výške 140 000 eur. Na druhej strane si mesto neodložilo splácanie úverov a nepristúpilo ani k znižovaniu platov zamestnancov úradu.

Článok pokračuje na ďalšej strane