Do nedele 9. 5. 2021 je v prevádzke lyžiarske stredisko Jasná , kde v utorok spustili prevádzku kabínkových lanoviek. Sme veľmi radi, že sme po dlhých mesiacoch mohli opäť lyžiarom sprístupniť Chopok nielen z Liptova ale aj z Horehronia. Otvorili sme kabínkové lanovky tak, aby si lyžiari mohli užiť lyžovačku na oboch stranách Chopka aj na tých najvyššie položených zjazdovkách, na ktorých sú aj napriek máju v kalendári ešte stále perfektné podmienky. Prevádzka strediska sa až do 9. mája bude riadiť podľa aktuálnych podmienok," zdôraznil manažér strediska Jiří Trumpeša.

Avizované otvorenie najvyššie položenej a najstrmšej zjazdovky v Lomnickom sedle (2190 m n.m.) vo Vysokých Tatrách sa posúva na piatok 7. mája. Dôvodom je nepriaznivá predpoveď počasia na najbližšie dni. Aj napriek tomu, že v uplynulých dňoch prevádzkovateľ strediska vyvinul maximálne úsilie na jej sprevádzkovanie, lyžiari budú musieť ešte chvíľu počkať. „Predpokladá sa silný vietor s rýchlosťou viac ako 20 m/s, čo by už mohlo obmedziť prevádzku lanoviek. Chceme predísť zbytočnému sklamaniu ľudí, ktorí by pricestovali a potom sa nemohli dostať hore. Radšej preto s otvorením počkáme na piatok. Na zjazdovke sme pracovali celý víkend a aj dnes. Ak počasie vydrží, bude víkendová lyžovačka v Lomnickom sedle peknou bodkou za touto zvláštnou lyžiarskou sezónou,“ informoval riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Nocľah snov

Okrem dvojsedačky do Lomnického sedla budú od piatka 7. mája v Tatranskej Lomnici uvedené do prevádzky aj kabínkové lanovky Tatranská Lomnica – Štart, Štart – Skalnaté pleso a Skalnaté pleso – Lomnický štít.

Predaj lístkov na lanovku na Lomnický štít je kvôli preventívnym opatreniam možný iba pre 1 rodinu alebo členov jednej domácnosti. Presné podmienky nájde verejnosť na stránke www.vt.sk.

Spolu s prevádzkou lanovky na Lomnický štít bude od uvedeného termínu k dispozícii aj ubytovanie Noc na Lomnickom štíte.

Mladý lyžiar na zjazdovke z Lomnického sedla na Skalnaté pleso.
Zdroj: Oliver Ondráš

Viac fotografií nájdete TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Zažili ste už lyžovačku v Lomnickom sedle?