Diskrétnosť, intimita, súkromie a komplexné služby – vyšetrenie, diagnostika a liečba sú samozrejmosťou. Monitoring odobratých embryí umožňuje vybrať páru najkvalitnejšie a najživotaschopnejšie z daného odberu.

„Prvý týždeň po odbere je ich vývin v inkubátoroch sledovaný kamerami s vyhotovením záznamu. Je možné tiež každých 15-20 minút urobiť fotografiu aktuálneho stavu embrya. Práve tento systém nám umožňuje posúdiť kvalitu materiálu a pripraviť ho na vklad,“ uviedla pre Plus JEDEN DEŇ embryologička centra Ivana Uhrinová, "ak nepoužijeme všetky, zvyšné embrya je možné bezpečnou metódou zmraziť, aby vyčkali aj niekoľko rokov na svoj čas - ďalší vklad,“ vysvetľuje Ivana.

Novinku na Verejnom cintoríne si všetci pochvaľujú: Krhly si nosiť nemusíte

VIDEO Ihrisko smrti sa zmenilo na nepoznanie: Na miestach, kde zomrel malý Dominik (†5), sa hrajú deti!

„Uskladnené“ embrya sú v bezpečí. Nemôže dôjsť k ich zámene ani strate, keďže sú presne označené a identifikované.

Manželia Anna (32) a Maroš (38) Mackovci z Michaloviec aj vďaka odbornej pomoci gynekológov Silvie Toporcerovej a  Miroslava Hermana momentálne prežívajú najkrajšie a najšťastnejšie obdobie.

„Po deviatich rokoch márnych snáh o prirodzené počatie dieťaťa som vďaka pomoci odborníkov tehotná,“ povedala budúca mamička, „dieťatko by sa nám malo narodiť v polovici marca. Už sa ho nevieme dočkať.“

Nastávajúci otecko je vďačný aj svojim najbližším, že ich vo vážnom rozhodnutí podporili. „ Som presvedčený, že rodinná pohoda a harmónia prispeli k tomu, že už prvý vklad bol úspešný. Verili sme, že sa to podarí, veď vďaka odbornej pomoci doktora Hermana sa za ostatných 15 rokov narodilo viac než 1 500 detí. Neviem ani slovami opísať moment, keď mi šťastím dojatá manželka povedala, že testy dopadli najlepšie ako len mohli a ona je tehotná,“ netajil nadšenie Maroš.

Jedine na čom sa nevie pár ujednotiť, je pohlavie dieťatka. „ Ja by som chcel dievčatko, manželka chlapčeka,“ hovorí mladý muž. Tehuľka má preto logické vysvetlenie.

„Sme tri sestry a dvom z nás sa narodili zasa len dievčatá. Chcela by som to zmeniť,“ hovorí rozhodne. Manželia majú jasno aj vo výbere mien. Určite ich dieťa dostane niektoré z týchto: Veronika, Hana, Ema, Maroš alebo Martin.