Čo je s Annamáriou, vedenie školy netuší. Matka ani dievča neinformovali o rozhodnutí v prípade tehotenstva, ani o tom, či mieni pokračovať v dochádzke. Štúdium mladej športovkyne preto ukončili a vyškrtli ju zo zoznamu žiakov.

Matkou v marci

Annamária sedela včera namiesto v školskej lavici na starej pračke pred chatrčou. Viditeľne bez nálady, so sklopenými očami, nervózne hompáľala nohami. Na naše otázky odpovedala len - áno, nie, neviem alebo mykala plecami.

Do reči nebolo ani mame Izabele. „Veľmi som si priala, aby išla na zákrok, no nechcela o tom ani počuť. Dookola mlela, že so Sebastiánom chcú rodinu, čo vraj bol dôvod, prečo otehotnela. Zajtra ideme k lekárovi pre tehotenskú knižku. Dieťa sa má narodiť v marci,“ vravela matka.

Kto sa bude starať?

Dievča stále mlčalo a nepovedalo ani slovíčko. Keď sme sa spýtali, či si uvedomuje, že bude mamou, iba zavrtela hlavou, že nie. Rovnako reagovala, keď sme sa pýtali, či sa o dieťa bude vedieť postarať. Vtedy do rozhovoru vstúpila Izabela. „Keď sa decko narodí, pôjdem na materskú dovolenku ja a ona sa bude venovať športu. Tak to bude najlepšie,“ predostrela svoje predstavy mama. Annamária po týchto slovách iba zahmkala a mykla plecom...

Podľa oboch žien sú problémom peniaze. „Boli za dcérkou nejakí ľudia, odhovárali ju, aby nešla na potrat, že jej pomôžu finančne i materiálne, dokonca že jej kúpia kočiarik pre bábätko. Uvidíme ako to napokon dopadne,“ uzavrela Izabela a spolu s dcérou sa ponáhľali do chatrče.

Štedrí "sponzori"

Viac prezradili susedia z osady. „Podporovať ju chce Slovenský Červený kríž, nejaká nadácia, ale aj politici z Bratislavy, ktorí prišli za Balerínkou,“ dušovala sa jedna zo žien. „Ulakomili sa na peniaze, preto mladá nešla na potrat. Okrem toho Sebastián, frajer Annamárie, si to neprial a ona je do neho strašne zamilovaná. Verí, že keď porodí, Sebi sa ku nej vráti, lebo hoci spolu nebývajú, stále sa stretávajú,“ vychrlila zaujímavosti očividne najlepšie informovaná osoba osady...

Čítajte TU názor trénera o návrate dievčaťa po pôrode ►►►►►