Vidiecky dom v Maďarsku si Antónia Mačingová, ktorá sa úspešne a dlhodobo venuje propagácii zdravého stravenia, zaobstarala na organizovanie zážitkových pobytov pre svoje klientky. Chcela ich cez priamy kontakt učiť zmene stravovacích návykov. A keďže je presvedčená, že jesť zdravo znamená okrem iného aj to, že si jedlá pripravujeme z vlastnoručne vypestovaných produktov bez pesticídov, plánovala o osvetu aj v tomto smere a naučiť ľudí, ako si vypestovať zeleninu a bylinky na vlastnej záhradke.

 

A aj pre to si splnila svoj sen a kúpila dom na maďarskom vidieku. "Moja babička mi vždy vravela, že každý potrebuje mať svoju pôdu, aby si vedel zabezpečiť potraviny na varenie," vysvetľuje. Predala veľký dom v Košiciach a kúpila si dva menšie na oboch stranách slovensko-maďarskej hranici. A tak z domu z dediny za metropolou východu sa bicyklom dostane  na chalupu v Maďarsku. 

Nový raj pre Antóniu Mačingovú. Tu si bude pestovať zeleninu a bylinky.
Zdroj: Peter TILISCAK

Lenže pandémia jej plány prekazila, hranice sa zatvorili a pre opatrenia v súvislosti s koronavírusom nemohla vo svojom novom krásnom bývaní privítať nikoho. Preto sa do víkedového domu presťahovala ona sama, aby tam v zdraví prečkala tieto zlé časy. S radosťou sa však pustila do prípravy hriadok, aby po oteplení mala kam zasiať semienka svojej novej úrody.

 

No a kým počas dňa usilovne pracuje v záhrade a úprave okolia, po večeroch si zdokonaľuje bývanie v rozľahlom dome, v ktorom z každého kúta sála príjemná atmosféra. V jej prípade je už len samozrejmosťou, že ústredným bodom stavby je veľká biela  kuchyňa, kde môže v pokoji pripravovať niektoré zo svojich skvelých jedál z vyše 400 receptov, ktoré vytvorila. Vstupná chodba je zariadená v súčasnosti obľúbenom provensálskom štýle. Každý kút domu očarí zaujímavým detailom.

Veď, presvedčte sa sami v našej GALÉRII.  Detail na fotke číslo 10 neujde pozornosti žiadnemu vnímavému oku. 

POZRITE SI V GALÉRII FOTKY Z VIDIECKEHO  BÝVANIA ANTÓNIE MAČINGOVEJ V MAĎARSKEJ PRIHRANIČNEJ OBCI.

TAKTO SI A. MAČINGOVÁ ZARIADILA BÝVANIE VO SVOJOM DOME PRI KOŠICIACH:

Prečítajte si tiež: