Lokalita zarastená burinou nedala Jozefovi Čomovi, ktorý prevádzkuje aj bufet s občerstvením dlho spávať (45). "V jednej chvíli ma napadlo, že by tu mohla vyrásť pláž, okamžite som sa pustil do toho," povedal majiteľ.

Piesková pláž je vysypaná z najkvalitnejšieho piesku a jej rozmery sú 36 na 18 metrov. "Je tu vysypaných 270 ton. Okolo som poukladal kamene a osadil palmy. Všetko som robil svojpomocne," hovorí Jozef.

Vrchol horúčav nás čaká vo štvrtok!

Poriadne páľavy pokračujú na území Slovenska aj naďalej. V stredu sa očakáva najmä na juhozápade až 34 stupňov. Najchladnejšie bude pod Tatrami, kde sa očakáva asi 27 stupňov Celzia.

Vrchol horúčav pravdepodobne zažijeme vo štvrtok, kedy najmä na juhozápade môže teplota presiahnuť 35 stupňov! Okolo 30 stupňov bude aj na chladnejšom severe Slovenska. Naďalej má byť prevažne slnečno.

Teplota začne klesať až v piatok, stále však bude horúco a to maximálne 33 stupňov, bude slnečno.

Miesto bude využívané na plážové športy i slnenie na ležadlách. Tie sa dajú vypožičať za jedno euro. Vedľa pláže sa dá osviežiť v riečke Jakubianka. Podobná pláž existuje aj v Bratislave.

Priestor bol predtým zarastený burinou a zasypaný štrkami, pôsobil nevkusne. "Ľudia sa tu opaľovali dookola v tráve, teraz to tu budú mať oveľa komfortnejšie. Dal som do toho všetok voľný čas," podotýka Jozef, ktorý si miesto prenajal od mesta.