Východoslovenskú nížinu zasiahla silná búrka. Tá postúpila zo susedného Maďarska a vykazovala jasné supercelárne črty, informovalo imeteo.sk.  

Silná supercela zasiahla prevažne okresy Trebišov, Michalovce a Sobrance a následne postúpila do susednej Ukrajiny. Intenzívna búrka so sebou priniesla veľmi silné krúpobitie. Najväčšie kusy ľadu dosahovali priemer až 3 centimetre.

Čo nás čaká zajtra?

V niektorých okresoch stredného a východného Slovenska sa môže dnes večer i počas stredy (14. 8.) poriadne rozpršať. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy druhého stupňa pred dažďom pre niektoré okresy Žilinského, Banskobystrického, Prešovského a Košického kraja.
Podľa meteorológov môže pri intenzívnych dažďoch, prípadne búrkach, napadnúť miestami 55 až 80 milimetrov zrážok. "Tento úhrn zrážok predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,"uvádza SHMÚ.
      
S výdatnejším zrážkami však treba počítať aj ďalších okresoch Banskobystrického, Prešovského a Košického kraja, pre ktoré je od utorkového večera vyhlásená výstraha prvého stupňa pred búrkami. Spadnúť môže 20 až 40 milimetrov zrážok a vietor môže dosiahnuť v nárazoch 65 až 85 kilometrov za hodinu. Výstraha prvého stupňa pred dažďom je vyhlásená pre niektoré okresy Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja. Spadnúť môže 35 až 55 milimetrov zrážok.