Po Geissenovcoch tak slovenský parlament navštívila ďalšia osobnosť. Tentokrát však na pozvanie bývalej tenistky a teraz političky Romany Tabák. "Považujem naše stretnutie za dôležité, pretože Sadhguru dáva do povedomia, aké dôležité je konať, aby sme zachránili našu pôdu. Mojím cieľom je tieto snahy podporiť legislatívne a pomôcť urobiť potrebné zmeny. O konkrétnych krokoch budem informovať na svojich sociálnych sieťach," nezabudla Romana zdôrazniť na facebooku, keď sa s duchovným stretla.

Poslankyňa sa pritom "preslávila" poriadnym trapasom. Minulý rok sa pritom nafotila pri kúpaní v tatranskom jazierku, pričom sa ukázalo, že ide o územie v piatom stupni ochrany, kde je kúpanie prísne zakázané. Za porušenie zákona o ochrane krajiny a prírody dostala od Inšpekcie životného prostredia pokutu 500 eur!

Romana Tabák sa po stretnutí s indickým duchovným predviedla aj pri cvičení jogy, ku ktorej má veľmi blízko. "Snažím sa zacvičiť si jogu aspoň raz za mesiac, ráno však začínam pravidelne Piatimi Tibeťanmi," prezradila nám politička. "Na Indiu mám pekné spomienky aj ako bývalá tenistka, párkrát som túto krajinu navštívila. Pomáhala som aj ako dobrovoľníčka v miestnych sirotincoch, ľuďom postihnutých leprou, s deťmi sme hrali na ulici kriket," zaspomínala si.

"Som aj predsedníčkou skupiny priateľstva s Indiou a koncom roka tam znova pocestujem na pozvanie indického veľvyslanca." Ako nám ďalej Romana Tabák povedala, India pre ňu znamená aj duchovné obrátenie. "Išla som tam na misijnú cestu a prvýkrát som tam prečítala Bibliu a skrze tých ľudí som prežila taký duchovný prevrat."

Pri príležitosti Medzinárodného dňa jogy sa cvičenia spolu s Romanou Tabák zúčastnil aj zúčastnil štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus.

"Keď ma pán veľvyslanec Indickej republiky na Slovensku, J. E. Shri Vanlalhuma pozval, neváhal som ani sekundu, pretože podobné podujatia považujem za veľmi užitočné, a to nielen z diplomatického, ale aj kultúrneho či spoločenského hľadiska," napísal na facebooku Klus a dodal: "A ako som sa presvedčil aj nedávno na Bratislavskom hrade, spoločne s pani poslankyňou a predsedníčkou parlamentnej skupiny priateľstva s Indickou republikou Romanou Tabak, joga je naozaj o spájaní – nás všetkých, ľudí rôznych pohlaví, národností a rás. Joga je aj o spájaní národov, štátov a krajín. Je o spolupráci a mieri."

Exkluzívne fotografie zo súkromia Romany Tabák a jej zážitkov v Indii si pozrite v našej galérii.

Anketa
Svedčí našej političke cvičenie jogy?