V piatok spôsobili problémy v Bratislave, Ružomberku, Žiline, Považskej Bystrici, Košiciach, na Orave, v Kútoch – Brodské smerom z Českej republiky, v Trstenej, Šahách, Medveďove, Komárne a tiež v Slovenských Ďarmotách. V Košiciach meškala mestská doprava, niektoré prímestské autobusy ani nevypravili.

A podľa štrajkujúcich to bude v pondelok ešte horšie! Štrajkujúci totiž neprijali ponuku ministra financií Ladislava Kamenického (Smer-SD) na zníženie dane z motorových vozidiel o 12,5 percenta, ich požiadavkou je zníženie o 50 percent. Podľa Juraja Smrečana z Únie autodopravcov rokovania s ministerstvom financií a ministerstvom dopravy nepriniesli uspokojivé výsledky. „Vnímame to ako aroganciu zo strany ministerstva financií a pokiaľ budú ďalej arogantní, máme pripravené ďalšie kamióny a pôjdeme do tvrdého generálneho štrajku,“ povedal. Dokedy potrvá táto situácia, je nateraz otázne.

Podľa našich informácií by mali v pondelok rokovať na ministerstve dopravy, to však na plánovanom štrajku podľa Skalu nič nemení.