Aj keď to spočiatku vyzeralo, že trhy tento rok nebudú, nakoniec sa podarilo zorganizovať všetko tak, že pri dôsledných protiepidemických opatreniach svoje stánky na trhoch rozložilo viac ako 70 predajcov. „Sme veľmi radi, že sa nám podarilo aj v týchto náročných časoch vytvoriť priestor pre remeselníkov a malých živnostníkov, ktorí prišli o množstvo príležitostí ponúkať svoje výrobky verejnosti. Väčšinou sú tu slovenskí predajcovia, ale zopár prišlo aj z Čiech a z Maďarska,“ povedala hovorkyňa Incheby Martina Macková. 

Po vstupe návštevníkom súčasne s dezinfekciou rúk zmerajú aj teplotu a vstup je povolený len s rúškom. Na rozdiel od minulých rokov, nemôžete vnútri nič konzumovať, sviatočné dobroty si musíte nechať zabaliť, ale vonku pred vchodom si môžete pochutnať na horúcom punči aj trdelníku.

Všetky vianočné maličkosti aj darčeky

Nakúpiť si môžete adventné vecne, ozdoby, dekorácie, darčeky pre celú rodinu, ale aj špeciality na vianočný stôl od oblátok až po drobné pečivo. Kilo vás vyjde na 11 eur. „Ozdoby by tento rok mali byť pestré,“ vysvetlila nám Eva Šimková (59) z Levíc, ktorá sa po šiestich operáciách rozhodla, že bude mať každý deň Vianoce a celý rok vyrába ozdoby na stromček a dekorácie. Na Dni Vianoc priniesla vyše 300 milých snehuliakov, anjelikov, škriatkov vyrobených z ponožiek a množstvo ďalších ozdôb, bez ktorých sa sviatky neobídu. 

Ak ste ešte nezačali pripravovať  Vianoce, žiadny problém, v Inchebe dostanete všetko od ručne vyrezávanej a zdobenej varešky za 2 eurá, cez rôzne adventné vence od 6 eur, ozdoby na stromček aj do bytu a tiež hračky, oblečenie, šály, čapice aj kožuchy.

Deti sa tu zabavia na kolotoči a spolu s vami sa môžu previezť na vyhliadkovom kolese, z ktorého si môžete vychutnať panoramatický pohľad na predvianočnú Bratislavu. Deti do 100 centimetrov majú vstup zdarma, ostatní zaplatia za jazdu 8 eur. 

Dni Vianoc v Inchebe  

To ste ešte nevideli: Špic so zvončekami

Pre šťastie vraj treba každý rok na stromček dokúpiť aspoň jednu novú guľu. Ak chcete niečo trendové, zastavte sa u výrobcu zo Zákopčia Štefana Delinčáka. 

O jeho gule je vraj záujem aj v Amerike. Za sadu vkusných farebných gúľ aj s dekoratívnymi zimnými obrázkami zaplatíte 16,50 eura. Menšie sú lacnejšie, za obrovské zdobené solitéry si niečo priplatíte. Absolútnou vychytávkou je však špic na stromček, na ktorý si môžete zavesiť aj priložené zvončeky z toho istého materiálu. 

Vychytávky z dreva: Od usmiatej varešky po hračky

V stánku korytára Martina Kanaloša (42) zo Sobraniec ponúkajú ručne vyrábané drevené varechy, misky, kuchynské dosky, naberačky aj originálne hračky.

Všetko vyrobili štyria bratia v rodinnom korytárstve a mnohé kuchynské pomôcky vyzdobili vtipnými nápismi či venovaním pre najlepšiu kuchárku, mamu, babičku. Ak hľadáte originálny a osobný darček, zvoľte takúto milú praktickú pomôcku. Deti sa isto tiež potešia tradičnému drevenému koníkovi na špagátiku, ale aj zvieratkám na strunkách či iným slovenským vychytávkam s tradičného a zdravého materiálu.