Čarovné ostrohy sú známe tým, že spájajú rockovú hudbu alebo pop s ľudovkami. Snom Petra Živnera, ktorý je šéfom, tanečníkom a choreografom v jednom bolo vyprodukovať niečo zaujímavé, čo by spojilo folklór s "iným svetom". Avšak nielen choreograficky, ale aj niečím naviac, čo by projekt výrazne obohatilo a ozvláštnilo.

Čarovné ostrohy z Talentmánie: Uspeli v Las Vegas

Čarovné ostrohy: Nie sme najlepší, iba viac makáme

Spolupráca s klaviristom z Elánu

"Lebo doteraz, keď sa niekto pokúšal spojiť dva svety, každý pokus sa skončil nespojením. Preto som na tento projekt oslovil klaviristu zo skupiny Elán Ľuba Hornáka, aby sme vytvorili piesne rockové a pritom ľudové. Počul som totiž o ňom, že presne také má rád, čiže som dúfal, že by to mohlo zafungovať," prezrádza Peter.

Stavili na hudobné nástroje a tak k cimbalu či husliam pridali bicie, gitary a klávesy.

Angažmá v Las Vegas

"Momentálne hráme hádam s najlepšími muzikantmi na Slovensku - Štefan Bugala (bicie), Juraj Zaujec (gitara), Ľubo Horňák (klávesy). Program Rockom krokom prechádza od folklórnych tancov cez tance na filmovú hudbu až po modernu," hovorí Živner, ktorý je režisérom a aj choreografom projektu. Dokonca s ním získali angažmá na 360 vystúpení v Las Vegas. "Je to nepredstaviteľne veľa, preto sa to stále odkladá. Problém nie je tam ísť, ale vzládnuť to. Jedna skupina tanečníkov to určite nemôže ťahať sama a naučiť to iných sú roky driny," dodáva Peter.

Stvorili folklórnu modernu

Nedávno Čarovné ostrohy folklórnu modernu predviedli v plnej paráde aj v bratislavskom Ružinove. Ľudové tradície sa na pódiu striedali napríklad s vsuvkami breakdancu či vzdušnej akrobacie. Tanečníci bravúrne zvládli aj bubnovanie do rytmu s plastovými fľašami a v závere nestíhali pridávať ďalšie prídavky, ktoré si publikum pýtalo počas standing ovation.