V rozľahlom rodinnom dome vo vychytenej lokalite neďaleko centra Košíc bývala známa autorka úspešnej knižnej série Najedzte sa do štíhlosti Antónia Mačingová 14 rokov. Nedávno ho predala ho a presťahovala sa do menšieho domu na dedine, iba pár kilometrov od metropoly východu.

A kúpila si vidiecku usadlosť v Maďarsku, kam má od nového bývania čo by kameňom dohodila. "Babka mi vždy vravela, že človek musí mať pôdu. A ak ju má, tak sa dokáže o seba postarať, lebo si môže všetko dopestovať. A ja razím ten istý smer - čokoľvek sa môže stať, ale ak máte kúsok zeme, prežijete. Budem tam učiť ženy a deti pestovať zeleninu, bylinky," vysvetľuje.

V zrekonštruovanom a prerobenom maďarskom vidieckom dome totiž plánuje robiť zážitkové pobyty pre ženy snažiace sa o zmenu stravovacích návykov pod jej vedením.

Mačingovej robia spoločníkov kocúr a mačka.
Zdroj: Ingrid Timková

Lenže koronavírus všetko pribrzdil a tak sa jej vytvoril priestor na písanie ďalšej knihy. A v novom dome neďaleko Košíc má na to ideálne podmienky. Z každého kúta totiž dýcha pokojná atmosféra. Je zariadený štýlovo, zdobia ho originálne doplnky. 

Kuchyňa je lesklá biela a statív na fotoaparát napovedá, že ju využíva aj na nakrúcanie motivačných videí pre svoje klientky. Je spojená s jedálenským kútom zo stolom z luxusného prírodného dreva s neohobľovanými hranami a čalúnenými stoličkami s poťahom zo zamatu.

Z takého istého materiálu je aj povrch pohodlnej rohovej sedačky, ktorá je variabilná a môže poslúžiť aj na príležitostné spanie.

V Českej televízii varila A. Mačingová v relácii obľúbenej herečky Jiřiny Bohdalovej.
Zdroj: archív A. M

Cez veľké francúzske okno na celej stene, ktoré sa dá zatieniť vonkajšími žalúziami, sa vychádza na priestrannú terasu. Nechýba na nej miesto na stolovanie a drevené kraslá s kožušinou ako stvorených na oddych na čerstvom vzduchu.

Z terasy sa vychádza do záhrady s trávnikom, ktorá je ohraničená plotom poskytujúcim intimitu. "Je tu úplne iná energia, iný pocit. Cítim sa tu dobre, je tu dobrý vzduch, ticho," vraví spokojne inšpiratívna žena.  Terasu plánuje zaskliť a využívať v chladných mesiacoch ako zimnú záhradu. 

V GALÉRII SI MÔŽETE POZRIEŤ, AKO ŠTÝLOVO BÝVA JEDNA Z NAJZNÁMEJŠÍCH SLOVENIEK. https://www1.pluska.sk/gal/regiony/vymenila-velkomesto-vidiek-pozrite-kde-pripravuje-antonia-macingova-svoje-dobroty/2