Na internete sa objavujú mnohé zábery a videá, na ktorých môžeme vidieť aktuálnu situáciu spojenú s výdatnými dažďami. Niektoré z nich sú však aj úsmevné - napríklad video natočné v hlavnom meste, ktoré sa najnovšie objavilo na sociálnej sieti na stránke s názvom "Nekŕmte nás odpadom". VIDEO SI POZRITE NIŽŠIE:

Meteorológovia dnes upozornili na výskyt búrok, intenzívnych prehánok a výdatnejšieho dažďa. "Búrky môžu byť spojené s prudkým lejakom s intenzitou 30 až 50 milimetrov za polhodinu, s nárazmi vetra 70 až 85 kilometrov za hodinu a s krúpami," informoval SHMÚ a zároveň vydal aj hydrologické výstrahy.

Tretí stupeň výstrahy v súvislosti s prívalovou povodňou platí pre oblasť Levice-západ. V Banskej Štiavnici, Krupine, Lučenci a Leviciach-východ vydal ústav výstrahu druhého stupňa. V Prievidzi platí výstraha prvého stupňa.

"Naďalej sa budú vyskytovať početné prehánky a búrky, aj intenzívne, pričom najpravdepodobnejší nebezpečný sprievodný jav bude opäť prívalový dážď s intenzitou ojedinele aj viac ako 30 milimetrov za polhodinu," uviedol SHMÚ na sociálnej sieti.