Vianočné koledy, sladkosti a Betlehem. To všetko je súčasťou krásne vyzdobenej vianočnej električky, v ktorej sa s vami zvezie aj samotný Mikuláš, čert a anjelik. Ich prvá jazda odštartovala vo štvrtok za veľkej účasti cestujúcich, ktorí sa mohli zadarmo odviesť po okrúžnej trase v Starom Meste v Bratislave. Najväčším lákadlom sa stali jasličky s ježiškom v zadnej časti električky, ktoré vytvárajú atmosféru tých pravých Vianoc. „Exteriér vozidla pripomína synonymum Vianoc - mesto Betlehem, kde sa narodil Ježiš Kristus. V zadnej časti interiéru vozidla sú jasličky s postavami svätej rodiny - Ježiša, Márie a Jozefa, troch mudrcov z Východu, ktorí sa prišli malému Ježiškovi pokloniť a priniesť mu dary s anjelmi, pastiermi a zvieratkami,“ informovala TASR hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava Adriana Volfová

Ježiškove jasličky v električke
Ježiškove jasličky v električke
Zdroj: Pavol Bartonek

Pohodové jazdy budú pokračovať až do 30.12. podlľa osobitného grafikonu s výnimkou 24. a 25. decembra. Denne premáva v 30-minutových intervaloch. V pracovné dni a počas Druhého sviatku vianočného bude premávať od 16 do 20 hodiny a počas víkendov od 10 do 20 hodiny. Stanovište vianočnej električky bude na vyzdobenej zastávke SND na Jesenského ulici. Jej jazda povedie trasou SND – Námestie SNP – tunel – Most SNP – SND.Každú decembrovú sobotu bude električka vypravená na inú električkovú radiálu, na ktorej urobí okružnú jazdu.

Žiarivé osvetlenie električky uchváti hneď na prvý pohľad. Použilo sa na nej 30 svetelných reťazí s celkovou dĺžkou 672 metrov. Jej nápadný vzhľad rozžiarilo 2680 svetielok, z toho 560 v interiéri vozidla ako hviezdné nebo. Ozdobné girlandy majú 37 metrov.