Tragický incident sa odohral v nedeľu (9.5.) v jednom z bratislavských panelákov na Legionárskej ulici. Výťah s mamičkou a jej trojtýždňovým bábätkom sa rozbehol aj napriek tomu, že dvere neboli zavreté.

FOTO Z TRAGÉDIE NÁJDETE V GALÉRII

Dieťatko bohužial v osudný deň zomrelo, no mamička bola okamžite prevezená do nemoncice. "Batoľa sa aj napriek veľkej snahe zasahujúcich zložiek oživiť nepodarilo," napísali hasiči.

V nemocnici sa jej zdravotný stav zhoršil. Dnes však dorazila smutná správa. Boj o život bohužiaľ prehrala aj 25-ročná mamička.

Súdny znalec hovorí, že príčin, prečo sa tragédia stala, môže byť viacero. Všetky však majú spoločného menovateľa, a to spínače vo výťahových dverách. Pod tragédiu sa však podľa neho mohol podpísať samotný vek výťahu, píše portál tvnoviny.sk

Doteraz nie je celkom jasné, čo sa v ten deň vlastne udialo. Mladá mamička podľa informácii nastupovala do výťahu spolu s dieťaťom. Keď sa výťah rozbehol, zostala zakliesnená medzi výťahom a šachtou. Najskôr sa ju pokúšal zachrániť sused, potom hasiči.

Prečítajte si tiež: