Výbuch pripravil o strechu nad hlavou množstvo ľudí, narobil poriadne škody a vyhaslo pri ňom niekoľko ľudských životov. Teraz však na mieste tragédie chystajú vystavať supermodernú novú ekologickú bytovku. Informuje o tom portál tvnoviny.sk.

S novou stavbou s ôsmimi poschodiami a pätnástimi bytmi súhlasili všetci vlastníci, ktorí sa na miesto tragédie chcú vrátiť bývať. Z pôvodných vlastníkov bytov sa však chcú do novej bytovky vrátiť iba desiati. Ďalších päť bytov chcú ponúknuť stavebnej firme na odpredaj.

Vybudovanie parkoviska radnica neschválila

Vybudovanie parkoviska na susednom mestskom pozemku im radnica neschválila, projektant preto navrhol 24 parkovacích miest na troch podlažiach priamo v bytovke aj s výťahom pre autá.

Od ďalších vlastníkov je však ešte potrebné odkúpiť osem podielov z pozemku. S výstavbou bytovky už súhlasilo mesto aj dodávatelia energií. Vybaviť si však ešte musia stavebné povolenie. Na výstavbu použijú peniaze od poisťovní a z verejnej zbierky, no presné náklady zatiaľ vyčíslené nie sú, píšu tvnoviny.sk.

Pamätná tabuľa

Na stene bytovky má byť umiestnená pamätná tabuľa, ktorá má byť venovaná obetiam tragédie. Exteriér bytovky bude zdobiť zelená kvetinová stena a červený obklad.

Anketa
Páči sa vám návrh novej bytovky?

Návrh novej bytovky nájdete v GALÉRII