Všetci štyria totiž rozbehli svoju hokejovú kariéru pod Zoborom, takže nečudo, že sa ich, nielen športová, mladosť viaže práve na Nitru.

Málokto vie, že túto štvoricu reprezentantov spája aj rovnaké štúdium na strednej škole. Krištof a Kollár sú totiž absolventmi nitrianskej Strednej športovej školy, ktorá vytvára profesionálne podmienky na štúdium všetkým, ktorí sa venujú vrcholovému športu.

Túto školu navštevujú aj Adam Sýkora a Šimon Nemec, obaja sú tretiaci a škola je na nich patrične hrdá. Adam popri hokeji stíha hokejový manažment, Šimon zasa drie lavice v športovom gymnáziu a chodia do susedných tried.

Pozrite si FOTO našich mladých a úspešných hokejistov v galérii >>>

Triedna učiteľka Eva Lukácsová nám o Adamovi Sýkorovi prezradila, že "hoci má za sebou náročnú zimnú sezónu, pol rok ukončil iba dvoma dvojkami". Pochválila ho, že napriek vyťaženosti patrí k poctivým študentom, a hoci je v škole málo, školu a učenie berie vážne.

"Teraz ho veľmi nezaťažujeme, ale Adam má veľmi poctivý prístup k učeniu, takže sa o jeho prospech nebojíme. Robí nám veľkú radosť a môžem len povedať, že je príkladom toho, že aj popri vrcholovom športe sa študovať dá," povedala nám. "Adam je slušný, inteligentný a majú ho radi nielen spolužiaci, ale aj učitelia. Je pre všetkým veľkým vzorom."

"Obaja patria medzi dobrých študentov, škola je na nich hrdá," prezradila nám zástupkyňa Strednej športovej školy v Nitre Zlata Maniačková. "Snažíme sa im pomáhať, lebo si to zaslúžia. Šimon ešte nemá celkom ukončený prvý polrok, chýba mu dejepis, ale veríme, že to nakoniec urobí," prezradila nám.

Dodáva, že škola sa športovcom prispôsobuje, ale nikomu nič neodpúšťa, všetky zadania musia splniť ako ostatní študenti. "Veď Adam si až vzdychol, že má ísť na majstrovstvá, že ako urobí ročník?," prezrádza Zlata Maniačková. Jednoducho, škola je pre hokejistov dôležitá.