Zdá sa, že minister školstva si s prezidentkou porozumeli v tom, ako čo najlepšie pomôcť učiteľom, rodičom a žiakom, aby mal  súčasný stav núdze čo najmenší dosah na vzdelávanie.

Gröhling prezidentku poprosil aj o súčinnosť pri podpisovaní vládnej novely školského zákona, aby ministerstvo mohlo poslať školám usmernenie, čo sa týka termínov a ostatných podmienok, ktoré školstvo čakajú.

Svoju úctu a obdiv Zuzane Čaputovej chcel Gröhling podčiarknuť malým darčekom – sviežou kytičkou žltých narcisov. Doniesol ich však v kvetináči. 

„To veru nemal,“hovorí poradkyňa pre etiketu a diplomatický protokol Božena Volková. Podľa nej sa absolútne nehodí, aby minister nosil prezidentke na pracovné stretnutie kvety, iba ak by mala narodeniny alebo meniny, čo nemala. „Keď už veľmi chcel, mohol jej venovať kôš s kvetmi, ale ani ten nemal doniesť osobne, mal by ho poslať pred stretnutím,“ vysvetľuje odborníčka.

A čo sa týka kvetu v kvetináči, ten podľa nej môže dať dcéra mame či naopak, ale určite nepatrí do vysokej politiky. Predsa však pripustila jednu možnosť: „Keby pán Gröhling bol záhradník a tieto kvety pre pani prezidentku vypestoval, bolo by to v poriadku, inak je to priam bombastické faux pas.“

Anketa
Urobil minister chybu s kvetináčom pre prezidentku?
  • 13%
  • 29%
  • 3%
  • 55%

Mohlo by vás zaujímať: