Riaditeľka: Toto odmietam!

„Odmietam verejné vyjadrenia p. PhDr. Anny Babkovej a bývalej žiačky Kristíny k danej situácii. Som riaditeľkou 20 rokov, mám úžasný tím pedagógov, ktorí riešia každý náznak šikany, komunikujú s rodičmi a odborníkmi z praxe. V škole pracujú na 1,30 % úväzok dvaja špeciálni pedagógovia a do školy prichádza aj školský psychológ,“ vyjadrila riaditeľka svoje pobúrenie k zverejneným informáciám s tým, že o riešení problémov sú vedené zápisy, ktoré sú k dispozícii kompetentným orgánom činných v trestnom konaní.

„Vyjadrujeme nesmiernu ľútosť nad stratou nášho kolegu, Jarka Budza, ktorý v našej škole pracuje piaty rok ako zástupca Spojenej školy pre gymnázium. Šiel brániť malé deti a hrdinsky prišiel o život. Nedalo sa vraha zastaviť ani Jarkovi pomôcť. Jarko, si náš veľký hrdina, nikdy na Teba nezabudneme, my kolegovia, žiaci a predovšetkým študenti, ktorým si odovzdával svoje vedomosti, múdrosť, rady a skromnosť. Česť Tvojej pamiatke!,“ píšu úprimne učitelia školy, ktorí vyjadrili tiež ľútosť nad poranenými žiakmi aj pani učiteľkou, ktorá bránila najprv deti až potom seba. „Rodičia, prepáčte, že sme nezabránili fyzickým útokom a psychickej traume vašich detičiek. Súcitíme s vami, plačeme, je nám to nesmierne ľúto, snažili sme, prepáčte,“ napísali.

Ďakujú všetkým kolegom z celého Slovenska, ktorí im poslali kondolencie, povzbudivé maily, primátorovi, ktorý ihneď zareagoval a pomohol obnoviť chod školy ako aj lekárom z Martinskej nemocnice, vyšetrovateľom a psychológom, ktorí im pomohli prekonať prvé hodiny hrôzy.
„Nič iné nám neostáva, musíme ísť ďalej a žiť,“ uzavreli svoju smutnú výpoveď pedagógovia.

Mnohí učitelia z Martina a okolia prejavili svoj smútok tak, že si obliekli do práce čierne šaty.

Zranení sa zotavujú

Zdravotný stav piatich pacientov Univerzitnej nemocnice Martin, ktorých hospitalizovali po štvrtkovom útoku v škole, sa zlepšuje. Učiteľku jedného žiaka cez víkend preložili z ARO na JIS kliniky hrudníkovej chirurgie a  JIS detskej kliniky, kde je aj jeho spolužiačka. Príslušníci polície sú na úrazovom oddelení.

Mohlo by nás zaujímať: