Dom na Ružovej ulici láka už na prvý pohľad a nie nadarmo má prezývku rozprávkový. Nachádza sa priamo v srdci banského mesta a je z neho luxusný výhľad na známe dominanty Štiavnice – Starý zámok, Nový zámok, kostol Nanebovzatia Panny Márie a historické centrum.

Dom je najdrahším v Banskej Štiavnici! Cenu, za ktorú ho predávajú, nájdete TU!

"Banská Štiavnica má pre ľudí zvláštne čaro. Jej inakosť snáď očarí každého. Na prvý pohľad môže pôsobiť akoby nejednotne – prelína sa tu história, ktorá zanechala stopy, či už na meštianskych domoch, alebo baníckych, každopádne tu nájdete na malom mieste prekrásne stavby. Veľa z nich sa za pomoci Pamiatkového úradu dočkali svojej rekonštrukcie. Je tu veľká snaha o zachovanie pôvodného rázu tohto mesta, ktoré je zapísané v UNESCO," hovorí Jana Gajdová z realitnej kancelárie CASMAR REALITY s.r.o.

Očarujúce uličky Banskej Štiavnice
Zdroj: Zdeno Somorovský

Podľa Gajdovej je na lokalite okrem histórie lákavé aj prostredie. "Príroda stojí obzvlášť za pripomenutie.Štiavnické vrchy, blízkosť tajchov a možnosť využitia aj lyžiarskeho strediska v zimnom období, dáva vedieť, že na malom mieste nájdete naozaj široké využitie," uvádza.

Banská Štiavnica je zasadená v malebnom prostredí Štiavnických vrchov
Zdroj: Zdeno Somorovský

"Okrem iného, Banská Štiavnica bola jedným z miest, kde pôsobili významné školy, nájdete tu mnohé osobnosti spoločenského a kultúrneho sveta, ktoré mali, alebo majú k Štiavnici veľmi blízko. Zachovaná vstupná brána do mesta, tzv. Piargská, Mestský Hrad, Nový zámok, Múzeum Banská Štiavnica a veľa iných vytvorilo toto mesto nezameniteľným," pokračuje.

V čom je podľa maklérky výnimočný dom, ktorý predáva Rózsa s Prednou? Viac TU!

Prečo ale môže byť problém ho predať? Čítajte na ďalšej strane!