Portál tvnoviny.sk informoval, že problém nedostatku pohonných látok hlásia aj iné benzínky po celom Slovensku. Má však ísť iba o malé čerpacie stanice. 

V podobnej situácii ako pumpa v Pukanci sa ocitla aj čerpacia stanica v obci Farná. Problémy však hlásia aj v Revúcej, v Rimavskej Sobote, v Jesenskom, v Snine či v Milhosti pri Košiciach. Niekde nemajú len naftu, inde chýbajú všetky pohonné hmoty.  

Slovenskej asociácie palivového priemyslu a obchodu, ktorá združuje napríklad Slovnaft, OMV či Shell neeviduje žiadne výpadky palív. Tým pádom je zrejmé, že problém majú momentálne iba malé benzínky. 

V Pukanci sa čerpacia stanica iba nedávno rozhodla informovať zákazníkov o tomto probléme prostredníctvom oznamu. "Momentálna situácia na trhu s pohonnými látkami nám, žiaľ, neumožňuje plnohodnotne zásobovať naše čerpacie stanice," informovali. "Ani dominantní partneri Slovnaft, Unipetrol a OMV nám momentálne nevedia dodať pohonné hmoty na tuzemský trh. Ospravedlňujeme sa vám za dočasné výpadky v zásobovaní palivom. Na vyriešení problému intenzívne pracujeme."

Prečítajte si tiež: