Podujatie je vhodné najmä pre deti vo veku od šesť do 12 rokov, ale môžu sa ho zúčastniť aj starší súťažiaci. Súčasťou jednotlivých aktivít je 25 zaujímavých športovo-vedomostných stanovíšť, veľké tatranské scrabble, rôzne dobrodružstvá či testovanie svištích zmyslov.

Stanovištia sú rozdelené do dvoch oblastí, časť z nich bude umiestnená pri údolnej stanici lanovky na Štrbskom Plese a ostatné pri stanici lanovky na Solisku v nadmorskej výške 1840 metrov. "Tam sa môžu návštevníci vyviezť lanovkou alebo vystúpiť pešo ako správny svišť,"informovala ozrejmila výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Veronika Littvová.

Do súťaže sa vedomostne môže zapojiť celá rodina, a to v skladaní slov z písmen scrabble, v rámci ktorej na víťaza, ktorý postaví slovo s najvyššou bodovou hodnotou, čakajú viaceré odmeny.

Registrácia účastníkov bude od 9. do 12.00 h, nasledovať bude zápolenie na jednotlivých stanovištiach a vyhodnotenie súťaže sa uskutoční krátko po 15. hodine.