Bardejov a jeho pamiatky sú zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva Unesco. Jeho návšteva v čase vrcholiaceho leta, keď sa tu v predposledný augustový víkend koná najstarší jarmok, je dobrý nápad.

Tohtoročný Bardejovský jarmok bude od štvrtka 22. augusta do nedele 25. augusta a okrem nákupov na vás čakajú rôzne kultúrne podujatia. Vo štvrtok vystúpia Kollárovci, Košický Big Band, Hrdza a Katarzia. V piatok bude rockový festival Bardrock, predstavia sa Metropolis, Hex, Ravenclaw. V sobotu zažiaria Sima, Majself, Dominika Mirgová a Kali. V nedeľu o 20.30 hod. to rozprúdi hlavná hviezda Lucie Bílá, pred ňou ešte vystúpia Riverstone, Buranowski a ďalší.

Súčasťou jarmoku je viacero kultúrnych a sprievodných podujatí, vystúpia aj partneri z družobných miest.
Súčasťou jarmoku je viacero kultúrnych a sprievodných podujatí, vystúpia aj partneri z družobných miest.
Zdroj: OOCR Šariš

Počas štyroch dní sa na ploche  4800 m2 predstaví vyše 500 trhovníkov s rôznym spotrebným tovarom a remeselníci. Deti potešia zábavné atrakcie a lunaparky, dospelých pohostinské stánky s gurmánskymi špecialitami a nápojmi. ,,V tomto roku sa koná už 668. historický ročník tohto podujatia, ktorý je zároveň 48. novodobým Bardejovským jarmokom," vraví riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Šariš - Bardejov Radomír Jančošek- 

Aj tento rok bude v sobotu 24. augusta premávať z Košíc do Bardejova a späť na jarmok historický vlak. Tentoraz to bude nostalgický vlak zložený z historických vagónov a potiahne ho unikátny takmer 100 ročný parný rušeň Ventilovka, pre ktorý to bude rozlúčková jazda na Slovensku.

Pre železničných a turistických fajnšmekrov bude pripravená aj mimoriadna ponuka - jazdy s parnou lokomotívou po bardejovskej vlečke až k budove bývalého závodu JAS, čo je skutočne veľká vzácnosť, lebo po týchto koľajniciach nikdy parný vlak neprešiel. Vlak z hlavnej železničnej stanice v Košiciach odchádza v sobotu  24. augusta ráno o 8:15 hod. a z Prešova o 9:30 hod. Spiatočný odchod z Bardejova je naplánovaný na 15:40 hod.