Podľa doterajších informácií mal 35-ročný muž strelnou zbraňou na jednom z pozemkov postreliť a zraniť psa. Pes na následky tohto zranenia krátko na to uhynul. Majiteľka psa preskočila oplotenie pozemku, na ktorom bol jej postrelený pes a išla si ho zobrať, avšak muž ktorý ho postrelil a stále držal strelnú zbraň, sa jej začal vyhrážať. Z uvedenej zbrane mal údajne po nej aj vystreliť, informuje polícia na sociálnej sieti.

Foto z miesta diania
Foto z miesta diania
Zdroj: polícia sr

Po príchode na miesto incidentu sa muž nachádzal v záhradnom prístrešku, z ktorého vyšiel so strelnou zbraňou v ruke. Policajti muža vyzvali, aby zbraň upustil čo aj následne muž spravil. Z prístrešku však vyšla 29-ročná žena, ktorá na policajtov namierila ďalšiu strelnú zbraň. Táto žena na opakované výzvy na upustenie zbrane nereagovala, na čo zasahujúci policajt použil v súlade so zákonom varovný výstrel zo služobnej zbrane do vzduchu. Až po varovnom výstrele žena zbraň upustila a začala so zasahujúcimi policajtmi spolupracovať.

Obidve osoby boli obmedzené na osobnej slobode a eskortované na policajné oddelenie. 29-ročná žena bola po vykonaní potrebných úkonov prepustená na slobodu. Vyvodenie trestno-právnej zodpovednosti voči nej bude predmetom vyšetrovania.
Poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III na podklade dôkaznej situácie obvinil 35-ročného Michala B. z trestného činu nebezpečného vyhrážania.