Dominik (22) má rázštep chrbtice a hydrocefalus. Napriek svojmu stavu sa snaží svoj život prežiť naplno a aktívne. „Venujem sa obhajobe práv osôb so zdravotným postihnutím a lobingu za ich lepšie postavenie v našej spoločnosti. Venujem sa dobrovoľníctvu a zadarmo poskytujem, ak viem, aj právne rady,“ píše na svojom profile.

V roku 2014 sa mu na jednom mieste vytvorila rana, dekubit. „Na začiatku nešlo o nič vážne, no ako sa ukázalo, rana nešla zavrieť, dokonca sa každé leto zhoršovala,“ píše Dominik. Jeho ranu videli viacerí odborníci a bol sledovaný mnohými špecialistami na chirurgii a plastickej chirurgii či proktológii. Nikto však nemal riešenie jeho problému.

„Dennodenne sme ranu ošetrovali a bránili infekcii, avšak toto leto sa nám situácia vymkla spod kontroly. Rana sa zapálila, dovnútra sa dostala infekcia a ja som skončil skoro s otravou krvi na lôžku a na antibiotikách v snahe ranu odľahčovať. Takto som strávil celé leto. Antibiotiká našťastie dočasne zabrali. Po ležiačky, bez aktivít a pohybu,“ napísal.

Dominikovi pomohli dobrí ľudia.
Dominikovi pomohli dobrí ľudia.
Zdroj: archív D.D

Koncom leta nastal vážnejší problém. Dominik mal znovu zápal, rana sa „vďaka“ zlatému stafylokokovi dostala až na kosť a spôsobila jej zápal, teploty, triašky a bolesti hlavy. „Predpísané antibiotiká nezabrali a dve pracoviská ma odmietli hospitalizovať s tým, že nie som pre nich vhodný pacient napriek tomu, že mi začínala otrava krvi,“ posťažoval sa budúci právnik. Naveľa ho prijali v bratislavskej nemocnici, kde si poležal 3 týždne. Vďaka silným antibiotikám sa dostal z ohrozenia života, ale rana sa nezavrela.