Prípad zúboženého psa, ktorý žije medzi hromadou starých kostí, okolo ktorých sa množia červíky a muchy, nahlásil na SOS linku pre zvieratá v núdzi pozorný Prievidžan. A ako dôkaz nám poskytol aj fotografie. Na nich vidieť smutného kríženca Maxa ležiaceho medzi spomínaným neporiadkom. Jeho majiteľ, katolícky kňaz Štefan, ho z voliéry do výbehu pravdepodobne nepúšťa a okrem hnijúcich zvyškov mu inú stravu neposkytuje.

Otrasnú situáciu išla preveriť inšpektorka linky Eliška Černáková. „Žiaľ, majiteľ nebol doma a keď som ho kontaktovala telefonicky, reagoval útočne. Psa mi odmietol ukázať. Je zarážajúce, že sa takto správa človek, ktorý o sebe tvrdí, že je katolíckym farárom,“ povedala. Ako ďalej dodala, situáciu budú okamžite riešiť. „Už sme kontaktovali Regionálnu veterinárnu a potravinovú správu, ktorej je zo zákona povinný ukázať, v akých podmienkach zviera žije,“ dodala Černáková.

VIDEO plné krutosti: Tínedžerky si z rozkošného králika spravili hračku, len pre silné povahy!

Kňaza sme navštívili aj my. Už na prvý pohľad bolo jasné, že o poriadkumilovnosti sa v jeho prípade hovoriť nedá. Okolie domu a dvor má zaprataný množstvom starých vecí. Spoza plota sme voliéru a psa nevideli, k bránke pribehli len tri malé čivavy. Keď majiteľ domu vyšiel von, slušne sme sa opýtali na psa Maxa. „Je o neho dobre postarané, nemám dôvod vám ho ukázať,“ povedal podráždene. Keď sme odvetili, že v takom prípade by s tým teda nemal mať problém, spustil na nás lavínu nenávistných slov zavŕšených hrubými vulgarizmami.


Katolícky kňaz Štefan nás počastoval vulgarizmami.

Muž, ktorý o sebe tvrdí, že je katolíckym kňazom na dôchodku, sa podľa susedov takto správa bežne. „Na celej ulici s nikým nevychádza, je konfliktný typ,“ dozvedeli sme sa. „Farárom už však skoro 30 rokov nie je, veď má ženu a 3 dospelé dcéry,“ dodali. Najťažšie to s ním majú ľudia, ktorí bývajú hneď vedľa neho. Maxa mu dali ako šteniatko pred 5 rokmi práve oni. „Netušili sme, že ho bude držať v takých hrozných podmienkach. Niekoľkokrát som videla, ako ho bije všetkým, čo mu prišlo pod ruku,“ tvrdí suseda.


Takýto neporiadok sme našli v jeho záhrade.

A čo na takéto správanie kňaza hovorí jeden z jeho kolegov? „Za jeho životný štýl ho cirkev pred desiatkami rokov potrestala suspendovaním, ale kňazom je stále. Ide o doživotné povolanie, len nemôže vykonávať službu. Ako sa správa v civilnom živote, za to cirkev nezodpovedá,“ povedal nám farár z prievidzského dekanátu.