Stopkovi sa podľa jeho slov v práci darilo „Spolu so zamestnancami nemocnice sme naštartovali ekonomiku a zvýšili tržby z verejnej nemocničnej lekárne, ktorá bola predtým v strate, zvýšili sme aj výnosy z vedľajšej hospodárskej činnosti, postupne odstraňovali zanedbané technické nedostatky ako napríklad oprava sociálnych zariadení, výťahov, úpravy okolia nemocnice a iné,“ vysvetľuje odvolaný námestník.

Naštrbené pracovné vzťahy

Dodáva, že počas jeho pôsobenia v nemocnici sa ich vzťahy s riaditeľom vyhrotili. „Dával mi najavo, že nie som tam vítaný, predpokladám, že nechcel, aby som mal informácie o zákazkách v nemocnici, obzvlášť aj preto, že som poslancom trenčianskej župy,“ myslí si Stopka. 

O tom čo bolo jablkom sváru medzi Vidom a Stopkom, čítajte v popiske fotografie v galérii ►►

Osudné vyjadrenie a výpoveď

Bývalý námestník tvrdí, že riaditeľ si ho kvôli tomu predvolal s tým, že má poskytnúť vyjadrenie, že nemali vakcíny! Hoci sa to Stopkovi nepozdávalo, poskytol médiám takýto výstup. „Vo štvrtok 6. mája som bol pozvaný k šéfovi nemocnice, kde mi oznámil, že ako námestník okamžite končím. Keď som sa ho opýtal na zdôvodnenie, nejasne mi vyčítal spôsob mediálnej komunikácie a ekonomické výsledky, čo bolo pre mňa nepochopiteľné. Skončil som  vo funkcii 7. mája."

Vyjadrenie vedenia nemocnice k vyhadzovu nájdete v popiske fotografie v galérii ►►

Pokračuje kontrola

Jozef Stopka nenechal záležitosť len tak. Ako krajský poslanec inicioval mimoriadnú kontrolu v nemocnici, čo poslanci schválili (aktuálne prebieha - pozn. red.). „Takisto zvažujem, že podniknem ďalšie kroky v súvislosti s mojimi zisteniami, keďže na nemocnici mi záleží…!“ uzavrel odvolaný námestník, ktorý však nechcel ďalšie kroky konkretizovať.

Viac fotografií k téme nájdete v galérii!

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Stretli ste sa s tým, že by niekoho z vášho pracoviska prepustili kvôli kritike vedenia?

Prečítajte si tiež: