Vládny kabinet sa po roku vracia do Revúcej. V stredu tam bude mať opäť svoje výjazdové rokovanie. Ministri majú na programe doplnenie akčného plánu pre jeden z najmenej rozvinutých okresov Slovenska. Ako z neho vyplýva, pre región by mala vláda zo svojej rezervy vyčleniť milión eur.

Najviac, 400.000 eur, má smerovať pre Banskobystrický samosprávny kraj na rekonštrukciu vybraných úsekov cesty II/532.

Dostanú aj obce

Ďalšie peniaze majú smerovať napríklad na opravu komunikácií v obciach Muráň, Žiar, Sása, Skerešovo či Rybník. V Držkovciach, Gemerskej Vsi či Hucíne by mali financie ísť na opravu kultúrnych domov. V Jelšave by sa mal zase zrekonštruovať bývalý bazén na ihrisko.

Ako ďalej vyplýva z návrhu zmeny akčného plánu, na rozvoj infraštruktúry v Revúcej sa má vyčleniť 129.000 eur. Na zvyšovanie energetickej účinnosti kultúrneho domu v Tornali má z vládnej rezervy putovať 85.000 eur.

Sľubujú aj zvýšenie pracovných miest

Okres Revúca bol 15. decembra 2015 v súlade so zákonom o podpore najmenej rozvinutých okresov zaradený Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny do zoznamu najmenej rozvinutých okresov. Dôvodom bola dlhodobo vysoká miera evidovanej nezamestnanosti.

Hlavným cieľom vlani schváleného akčného plánu rozvoja okresu je preto podpora vytvorenia 1100 pracovných miest do roku 2020.