"Už dlho sa venujem téme životného prostredia a bol by som šťastný, ak by ľudia viac dbali na jeho ochranu," vraví aktivista Gabriel. "Máme krásnu krajinu, veď Slovensko je také nádherné, tak si ho neničme," dodáva.

>> Cestujete na dovolenku? Vieme, ako sa vyhnete obrovskému problému

Ako rozpráva, vyštartoval minulú nedeľu ráno a prvý deň prešiel iba čosi vyše 10 kilometrov. "Vo Vrábľoch sa ku mne pridal aj kamarát Martin a tak sa išlo veselšie, viac sme aj urobili," hovorí Gábor. "Pekné bolo, keď sa k nám práve vo Vrábľoch pridal aj mladý pán a pomohol nám," hovorí Martin.

Na takejto dlhej ceste bol jediný! "Je to síce málo, ale lepšie ako nikto," hovorí optimisticky Martin. "Celé dni sme zbierali odpadky okolo detských ihrísk, škôl či parkov. Vo Vľkom Bieli sme poriadne zmokli, ale našťastie nám známy ponúkol svoj príbytok, kde sme vysušili seba, svoje veci, batohy, bakanče," smeje sa Gábor.

Starosta sa dištancuje: Kto si poradí s čienou skádkou?

Ako nám prezradil, po tejto dlhej ceste vyzbierali niekoľko desiatok 60-litrových vriec. "Ľudia na nás pozerali všelijako, ale boli milí, niektorí nám ponúkli aj kávičku. Väčšinou si však mysleli, že sme z nejakej firmy," povedal.

Gábor už niekoľko rokov spolupracuje s ministerstvom životného prostredia. Zaoberá sa projektom Green line, ktorého cieľom je najmä budúce odstraňovanie čiernych skládok a výsadba vhodných druhov stromčekov popri vodných tokoch a hlavných ťahoch ciest na Slovensku.