Známy ružomberský športovec sa pred rokom rozhodol odísť zo sveta a svoje posledné slová zverejnil na sociálnej sieti. „Prepáčte mi to všetci, nie je to žiadny skrat ani unáhlené konanie. Celý svoj život som sa snažil najviac, ako som vedel a nemal som ľahký život,“ napísal Albert pár minút pred svojou smrťou.

Ružomberčania sú v šoku: Známy športovec spáchal samovraždu

Ronaldove starosti so synom: Keď to hviezdy futbalista zbadal, nestačil sa čudovať!

Futbaloví mladíci pobláznili výkonmi celé Slovensko: Takto sme ich ohodnotili!

Problémy vo vzťahu

Okrem iného napísal, že sa musel vyrovnať so smrťou svojho 16-ročného syna, ktorý sa tiež obesil. „Keď som čítal tie slová, prišlo mi to ľúto. Okrem iného sa tiež zmienil o tom, že v poslednom čase zarábal čoraz menej peňazí a opäť mal problémy vo vzťahu,“ spomína si po roku Albertov zverenec Šimon Janky (15) z Hubovej.

Šimon si na Alberta spomína v dobrom, nielen ako na svojho trénera, ale aj na dobrého kamaráta.
Šimon si na Alberta spomína v dobrom, nielen ako na svojho trénera, ale aj na dobrého kamaráta.
Zdroj: Pavol Konštiak

Šampionát mladíkov dožral už aj Fica: Chystá sa razantne zakročiť!

Superpohár sprevádzali výtržnosti: Polícia sa pred zápasom s fanúšikmi zapotila!

Spravil mu dres, ktorý stále nosí

Práve tam viac ako tri roky pôsobil ako futbalový tréner. „Bol to aj náš kamarát. Dal mi vyrobiť dres, ktorý mám stále pri sebe a pripomína mi ho, keď sa naň pozriem. Dokonca v ňom aj niekedy spávam. Na Alberta sa nedá zabudnúť,“ smutným hlasom dodáva Šimon. Stále má pred očami trénerove posledné slová. ,,Nerobte nič, nikoho nevolajte, ja už som na ďalekej ceste, mne už nepomôžete,“ končila Albertova verejná rozlúčka.

VIDEO: Pavol Konštiak

Šokujúca výpoveď rušňovodiča vlaku, ktorý usmrtil exposlanca Gauliedera

Československí beštiálni vrahovia odsúdení na smrť: Jeden vybral matke z tela živý plod, iný pojedal genitálie

Bol už mŕtvy

Hoci šokujúce slová napísal neskoro v noci, o desať minút neskôr si ich prečítal jeho kamarát Marek, ktorý zobudil Albertovho suseda. Ten sa nevedel dostať do bytu a privolali políciu. Napokon až hasiči vylomili bezpečnostné dvere. Bolo však už neskoro.

Vyžadoval 100-percentný výkon

Na trénera si v dobrom spomínajú aj jeho kolegovia. „Pri trénovaní sa snažil byť perfekcionista, a keď niečo robil, tak to robil vždy na sto percent,“ vraví predseda TJ Poľana Hubová Ján Galan, ktorý podotkol, že Albert vždy vyžadoval od svojich zverencov 100-percentný výkon. Jeho smrť zasiahla všetkých, no nemohli sa s ním rozlúčiť. Albert si neželal žiadny pohreb.

Britský súd: Dievča môžu zmraziť, aby ho v budúcnosti vyliečili

Gang mladíkov ubil v Londýne na smrť Čecha

Dodatočné vydedenie syna. Dá sa to po smrti matky?

„Pri trénovaní sa Albert snažil byť perfekcionista, a keď niečo robil, tak to robil vždy na sto percent,“ vraví predseda TJ Poľana Hubová Ján Galan.
„Pri trénovaní sa Albert snažil byť perfekcionista, a keď niečo robil, tak to robil vždy na sto percent,“ vraví predseda TJ Poľana Hubová Ján Galan.
Zdroj: Pavol Konštiak

Byt je po smrti prázdny

Navštívili sme aj Albertov byt. Na jeho zvončeku je stále napísané jeho meno, no byt je prázdny. „Od tej smrti tam nikto už rok nebýva, je to tam prázdne,“ povedal nám sused. Obyvatelia paneláka ho poznali aj ako milovníka kvetov. Staral sa aj o stromy pri paneláku, krásne ich tvaroval. „Teraz sa o ne nik nestará, už nie sú také pekné, ako boli za jeho života,“ povedala suseda Jana (47).

Anketa

Spomínate si na športovca a trénera Alberta Adamca?

Áno 22% Nie 22% Neviem, kto je to 56%