Najkratšie pôsobiacim viceprimátorom v histórii Slovenska je zrejme Pavol Holeštiak. Druhý najvplyvnejší muž Čadce totiž na svojom poste pobudol ani nie dva mesiace. Mestské zastupiteľstvo pred pár dňami trvalo len štyri minúty, vlastne sa ani nezačalo, no diskusia okolo politického vývoja v Čadci bude pretrvávať zrejme ešte veľmi dlho.

Blesková výmena

Zastupiteľstvo síce trvalo veľmi krátko, no primátor Milan Gura stihol odvolať súčasného viceprimátora Pavla Holeštiaka a na jeho miesto vymenoval Marcela Šula. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby Šulo neviedol ostrú kampaň práve proti súčasnému primátorovi. „Čadca má nový slovenský rekord a to najkratšie funkčné obdobie zástupcu primátora. Zastupiteľstvo trvalo päť minút. Poslanci z Dajme Čadci zelenú p. Šula nehlasovali ZA schválenie programu, ktorý sami navrhli, čo znamená, že zastupiteľstvo sa nemohlo vôbec konať. V tomto prípade Fekišovce na Čadcu jednoducho nemajú,“ tvrdí Belousovová, ktorá to považuje z ich strany za odporný podraz.

Poslankyni Anne Belousovovej sa nepáčia politické intrigy v mestskom zastupiteľstve.
Poslankyni Anne Belousovovej sa nepáčia politické intrigy v mestskom zastupiteľstve.
Zdroj: Pavol Konštiak

Politický Judáš?

„Pred nedávnom po voľbách p. Šulo niekoho označoval ako Judáša Iškariodského. Myslím si, že dnes si on a jeho "gang" to označenie plne zaslúžil. Nechápem, prečo nechcú zrazu rokovať o tom, čo občanov Čadce trápi? No asi je za tým "vyššia " hra . Tu naznačoval aj fakt, že zástupca primátora už nie je Pavol Holeštiak. Bol vo funkcii "celé" dva mesiace,“ dodáva mestská poslankyňa.

„Tak, ako ma primátor do funkcie menoval, tak ma mohol aj odvolať. Nevzdal som sa. Chcel som pracovať pre rozvoj mesta a využiť svoje dlhoročné skúsenosti z riadenia Žilinského samosprávneho kraja. Svoje odvolanie beriem ako fakt. Mestu Čadca budem pomáhať iným spôsobom v rámci svojich možností,“uviedol Pavol Holeštiak.

Pavol Holeštiak bol na pozícií viceprimátora len dva mesiace.
Pavol Holeštiak bol na pozícií viceprimátora len dva mesiace.
Zdroj: archív int.

Expresne skončené mestské zastupiteľstvo vyvolalo obrovské vášne. „Dnes sme sa dozvedeli, že vás nezaujímajú problémy občanov. Nech žije Marcel Šulo, nový zástupca primátora,“ vyhŕkla na novozvoleného viceprimátora Anna Belousovová. Poslankyňa tým myslela skutočnosť, že poslanci, ktorí vystupujú pod názvom Nová Čadca, nezahlasovali za schválenie programu mestského zastupiteľstva, ktoré predtým sami iniciovali!

Novým viceprimátorom sa stal Marcel Šulo.
Novým viceprimátorom sa stal Marcel Šulo.
Zdroj: archív int.

O čom mali rokovať

Na programe rokovania pritom mali byť také body, ako je kontrola uznesení týkajúcich sa zimnej údržby a čistoty v meste, alebo zastavenie predaja areálu ZŠ Hlinkova. V súvislosti s týmto predajom sa šíria chýry, že záujemca o jeho kúpu tento areál odpredá štátu na vybudovanie klientskeho centra. Pochopiteľne za omnoho vyššiu cenu. Nič nové, podobné "obchody" sme tu už na Slovensku mali. Zastavenie predaja školy pritom bolo jednou z priorít Marcela Šula.

Oslovili sme v danej veci aj primátora Čadce, no ten na naše telefonáty nereagoval.

Milan Gura, primátor Čadce.
Milan Gura, primátor Čadce.
Zdroj: TASR

V programe rokovania piatkového zastupiteľstva, ktoré sa bude konať v Čadci však tento bod nie je. Ako vidno, jeho priority sa s funkciou zmenili. Dá sa očakávať, že vývoj v Čadci bude ešte búrlivý. V pozadí týchto bojov môže byť aj snaha zakryť kauzy minulých ôsmich rokov. Hovorí sa o predraženom verejnom osvetlení a až príliš úzkej spolupráci staronového primátora s istými podnikateľmi.

Mohlo by vás zaujímať: