Prítomným sa prihovoril dosluhujúci predseda Juraj Blanár. Ten vyzdvihol svoju prácu, čo sa mu podarilo dosiahnuť za jeho pôsobenia. No v jeho hlase bol cítiť smútok. Potom nasledoval sľub novej predsedníčky ŽSK.

Nová predsedníčka ŽSK Erika Jurinová sa podpisuje do knihy.
Nová predsedníčka ŽSK Erika Jurinová sa podpisuje do knihy.
Pavol Konštiak

Usmievala sa

Erika Jurinová je tak prvou ženou vo vedení samosprávneho kraja a historicky prvou župankou na Slovensku. Svojho postu sa chopila s úsmevom, aj keď z jej prejavov bolo občas cítiť napätie a nervozitu. V niektorých momentoch bola v rozpakoch. No i napriek tomu sľub nakoniec zvládla bez problémov.

TOTO STE ČÍTALI?

Vďačí Bohu a rodine

Všetkým prítomným sa prihovorila a vyzdvihla, že za to, že je tam, kde je, vďačí hlavne Bohu a svojej rodine, ktorá je stále pri nej. „Som rada, že ma vždy podporovali a boli trpezliví,“ povedala Erika Jurinová.

VIDEO: Pavol Konštiak, Plus JEDEN DEŇ

Prišla ju podporiť aj rodina

Na ustanovujúce zastupiteľstvo prišiel Jurinovú podporiť manžel Pavol (47) a dcéra Lucia (17). Obaja boli z oslavy nadšení a neskrývali ohromnú radosť. "Som na mamu veľmi pyšná. Viem, že všetko, čo si zaumieni, to aj naplní. Ona je proste taký človek, čo na srdci, to na jazyku a vždy chcela dobre nie pre seba, ale pre nás deti a pre ľudí. Nie je skromná a úprimná len na verejnosti, ale taká je doma, takže sa na nič nehrá," prezradila nám najmladšia dcéra Lucka.

Obaja jej dali pusu, ako štart do jej novej práce.
Obaja jej dali pusu, ako štart do jej novej práce.
Pavol Konštiak

V prvý deň išla do práce

Hneď zo Sobášneho paláca smerovali jej kroky do Úradu Žilinského samosprávneho kraja, kde už zarezávala na novom pôsobisku.