Podnikateľ Ján Machovčák nezaplatil za odvoz smetí za rok 2010 sumu 6 eur a 12 centov. Od mesta mu prišla upomienka, ale neuhradil ju. „Pripúšťam, že som urobil chybu, no pri všetkých mojich povinnostiach som na to úplne zabudol,“ priznáva.

Miroslav prežil výbuch domu, museli mu ho zbúrať: Dobrí ľudia ale urobili šľachetné gesto

Tatry sa spoja s Pobaltím: Na Liptov aj lietadlom!

Lenže keď si pozorne čítal list od exekútorky, všimol si, že pri vymáhaní dlhu mesto na tom ešte prerobí. „Vymáha odo mňa 6 eur 12 centov, ale mesto musí zaplatiť exekútorke 11 eur. Akú to má logiku, aby mesto takto strácalo peniaze daňových poplatníkov?“ pýta sa podnikateľ.

FOTO Nešťastie pri razení diaľničného tunela Dubná skala: Nákladiak pritlačil muža!

Vedenie mesta oponuje, že až taká strata to nie je.
Zdroj: autor

Vedenie mesta oponuje, že až taká strata to nie je.
Foto: autor

Vymáhanú sumu už zaplatil. Za 7 rokov, počas ktorých dlh trval, sa však vyšplhala na 48 eur, takže aj Jána Machovčáka vyšli smeti draho. Mesto sa vymáhaním nezaplatených poplatkov snaží dodržiavať zákon, lenže, paradoxne, v tomto prípade sa ocitá v mínuse.

Podnikateľ Machovčák: „Odo mňa mesto vymáha 6 eur, ale exekútorovi musí zaplatiť takmer raz toľko.“
Zdroj: autor

Podnikateľ Machovčák: „Odo mňa mesto vymáha 6 eur, ale exekútorovi musí zaplatiť takmer raz toľko.“
Foto: autor

„Chcem podotknúť, že prvýkrát sa stalo, že mesto dostalo za povinnosť uhradiť časť nákladov. Takéto exekučné konania máme tri a mesto tak prichádza len o 15 eur. Takže to nie je horibilná suma,“ povedal nám hovorca mesta Marián Kráľ.