V Malužinej sa v utorok stretlo približne 70 dobrovoľníkov, ktorí sa pridali k snahe obchodného reťazca Lidl zalesniť svahy a rozšíriť lesy. S pomocou zamestnancov miestnej lesnej správy sa im podaril nevídaný rekord, keď vysadili doposiaľ najviac stromčekov za deň.

Šli na to bez otáľania: po krátkej názornej ukážke im rozdali krompáče, stromčeky, úvodný aperitív a dobrovoľníci sa s nadšením vydali na strmý svah, ktorý je viditeľne poznačený kalamitou. Nevadilo im ani zlé počasie. No a vďaka ich úsiliu bude už o pár rokov rásť na tomto mieste nový, hustý les.

V Malužinej padol rekord! Vysadili už milión stromov
V Malužinej padol rekord! Vysadili už milión stromov
Zdroj: Autor

„Počas jarného zalesňovania spolupracujeme už šesť rokov pri vysádzaní stromčekov s pomocou dobrovoľníkov. Prvé dva ročníky sa uskutočnili vo Vysokých Tatrách. Počas šiestich rokov sme revitalizovali územie o výmere približne 370 hektárov. Predpokladáme, že v rámci tejto spolupráce bude vysadená sadenica s poradovým číslom jeden milión,“povedal nám riaditeľ Odštepného závodu Štátnych lesov Slovenskej Republiky v Liptovskom Hrádku Ján Vrbenský.