Nachádza sa neďaleko obce Liptovské Revúce v oblasti zvanej Zahorovo. Ferata pozostáva z dvoch dominantných vápencových skalných veží a jednej vedľajšej, ktoré sú prepojené lanovými mostami.

Na Liptove sprístupnili v poradí štvrtú slovenskú ferratu!
Na Liptove sprístupnili v poradí štvrtú slovenskú ferratu!
Zdroj: Gothal, hiking.sk

Obťažnosťou sa zaraďuje podľa zvoleného terénu na mierne obťažnú trasu, ťažkú aj veľmi ťažkú trasu, takže je vhodná aj pre lezeckých nadšencov začiatočníkov, aj pre skúsených vysokohorských turistov a horolezcov.

Výstavbou feraty prevádzkovateľ sledoval zvýšenie atraktivity Liptova pre turistov. „Naším cieľom bolo v rezorte Gothal Liptovská Osada rozšíriť ponuku aktívneho využívania voľného času v prírode a naplno využiť potenciál okolitej nádhernej prírody. Sme presvedčení, že náš náučný turistický chodník a ferata prispejú k zvýšeniu povedomia nielen turistickej verejnosti o biodiverzite miestneho horstva a ochrane prírody, a tak naučí ľudí viac o prírode a jej ochrane,“ povedal Michal Galica, výkonný riaditeľ rezortu Gothal, ktorý sa podieľal na realizácii feraty a je partnerom prevádzkovateľa, Občianskeho združenia Dve veže.