„Snažíme sa každoročne skrášliť vzhľad mesta v tomto predvianočnom období. Preto mesto investuje nemalé zdroje do výzdoby. Aj touto cestou chceme ľuďom priniesť atmosféru prichádzajúcich Vianoc,“ uviedol Pavol Heško, konateľ mestskej firmy Technické služby, ktoré zabezpečujú starostlivosť o výzdobu.

Ozdobené parkové stromy

Občania a návštevníci mesta tak môžu vidieť v centre mesta na Hviezdoslavovom námestí 15 ozdobených parkových stromov. Vianočný strom s LED diódovými girlandami s flash efektom je okrem Hviezdoslavovho námestia umiestnený aj na Námestí slobody.

Na námestí pribudlo sedem nových 3D prvkov

Pracovníci Technických služieb taktiež vyzdobili ihličnatý strom pred budovou mestského úradu a na námestí pribudlo sedem nových 3D prvkov, ktoré sú umiestnené na stožiaroch verejného osvetlenia. „Nové prvky pribudli taktiež na ulici Nemocničnej. Novinkou je aj vianočná výzdoba na Námestí Jána Vojtaššáka, kde tento rok prešlo verejné osvetlenie obnovou. Tiež chceme, aby každá mestská časť mala svoj vianočný stromček,“ doplnil Heško.

Výzdobu odstránia vo februári

Podľa jeho slov Technické služby svetelné motívy s vianočnou tematikou demontujú 10. januára, pričom ostatnú zimnú výzdobu odstránia koncom februára.