V obci Baďan privítajú jar veľkonočnými trhmi a dielničkami.

Morena, Morena...

Program, v ktorom nebude chýbať ani vynášanie Moreny v podaní folklórnej skupiny Baďančanka, pripravuje obec v spolupráci so žiarskym Pohronským osvetovým strediskom. Návštevníci podujatia budú môcť obdivovať prácu a diela remeselníkov a pochutiť si na tradičných jedlách. Pre deti budú pripravené tvorivé dielne. Podujatie spestrí vystúpenie folklórneho zoskupenia Sliackovci.

Inšpirácia od susedov


Pálenie Moreny a vítanie jari v podaní miestnych detí chystajú v tento deň aj v Banskom Studenci. V popoludňajších hodinách pripravili okrem sprievodu aj tvorivé dielne pre deti a Veľkonočné trhy v kultúrnom dome. 

Kraslice i stolovanie

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove pripravilo na Kvetnú nedeľu 14. 4. 2019 od 14.30  ukážky rôznych techník zdobenia kraslíc,  veľkonočné stolovanie v podaní domácich aj zahraničných hostí - študentov hotelových škôl z Trebišova, Maďarska i Poľska.

Povoz z minulosti

Na svoje si prídu aj hladoši. Ochutnávka veľkonočných jedál a tokajských vín uspokojí všetkých fajnšmekrov. Atrakciou pre malých i veľkých bude možnosť zviesť sa na historickom traktore s vlečkou po areáli múzea.