Podľa zistení denníka Plus JEDEN DEŇ, obaja predstavitelia štátu sa vybrali na kontrólny deň bez ohlásenia. Chceli si na vlastné oči pozrieť, ako prebieha výstavba tunela a hlavne si chceli zistiť ohľadne aktuálnych informácií, že stavba by sa mala zdržať a niektorí robotníci prišli o prácu. 

Výstavbu tunela Višňové zasiahli vážne komplikácie. Dokončenie je vo veľkom sklze a kľúčová firma chce prepúšťať ľudí. Robotníci majú strach, že prídu o svoju prácu. Ak však tunel nestihneme dokončiť v dohodnutom termíne, Brusel nám na megastavbu nedá ani cent.

Doteraz prišlo o prácu viac ako 70 ľudí. „Nakoľko je to asi štvrtina zamestnancov, ktorí v tuneli pracujú, hrozí, že práce na výstavbe sa buď výrazne utlmia alebo úplne zastavia. Zároveň, ak by zhotoviteľ zo stavby odišiel, dokončenie celej stavby by sa posunulo minimálne o ďalšie tri roky,“ uviedol pre Plus JEDEN DEŇ Ján Marosz, ktorý má informácie z pravej ruky, nakoľko pochádza zo Žiliny.

Pohár trpezlivosti na stavbe tunela Višňové už pretiekol. Ak sa zhotoviteľ nespamätá v najbližších týždňoch, začneme konať. A buď odíde dobrovoľne, alebo s ním rozviažeme zmluvy my. Predseda vlády SR Peter Pellegrini to povedal po mimoriadnom kontrolnom dni na diaľničnej stavbe D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala.

Predseda vlády SR sa na mimoriadnom kontrolnom dni zúčastnil aj s ministrom dopravy a výstavby Árpádom Érsekom. „Prišli sme bez oficiálneho ohlásenia týždeň dopredu, pretože sme chceli vidieť skutočný stav na stavbe. Mali sme možnosť z vrtuľníka vzhliadnuť aj väčší úsek cesty, ktorá má viesť k tunelu. Musím povedať, že počas rokovania som vyjadril veľkú nespokojnosť s priebehom celej stavby. Stavba je vo veľkom omeškaní. Už dnes vieme, že nebudú plnené míľniky, ktoré vyplývajú zo zmluvy,“ povedal Pellegrini.